| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Ce faze penibile, amuzante vi s-au intamplat?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei să ştii! happy

| Biiskrem a răspuns:

Diriga ne-a spus că prin aprilie se organizează o excursie. Totu' ok, răcnete de fericire, aplauze, până în momentu' în care ne spune partea a doua: „Vă duc la păscut, animalelor!" ( era vorba de un fel de picnic -.- )
Noi, entuziasmați, am scris imediat pe tablă „FGM", ceea ce se presupunea a fi „Facem grătar mâine" - nimic interesant.
Următoarea oră, profu' de fizică: „Aaaaaa, da? Nu vă mai primesc la oră dacă-mi veniți cu expresii malefice!"
Nu știu cât de amuzantă e în scris, dar e singura care-mi vine în minte și a fost destul de ciudat la fața locului, să vezi unu' de 60 de ani care miroase a naftalină că te amenință cu așa ceva.

| ςгเรtเภยкค explică (pentru anonim_4396):

De fapt, chiar as vrealaughing.

| AtateaConditii a răspuns:

Eram in tramvai si stateam in picioare langa un scaun unde ședea o babă care vorbeste la telefon. Si la un moment dat o intreaba de la telefon unde e si ea raspunde ca e pe traseu... Am inceput sa rad singura si se uitau oamenii la minelaughing. S-au tot asa mi se intampla sa rad numai cand trebuie sa ma abtin, tot in mijloace de transport incep sa imi amintesc lucruri funny si rad de una singura.

| lSarcastiquel a răspuns:

Pai eram cu o prietena si treceam pe langa baiatul pe care il plac si un rieten de-al lui. Si cand l-am vazut i-am spus prietenei mele de el. Si normal, s-a uitat la el si avand gura cam marelaughing a tipat cand am trecut pe langa ei ''Asta e ala de il placi inca din a 5-a?'' Baiatul s-a intors la mine si mi-a zambit, eu muream de rusinerolling on the floor.

Sau alta, eram in ora si profa scria la tabla si o colega adormise, dar adormise de sforaia si a auzit-o profa, s-a dus la ea, a aruncat cartea la ea pe banca facand zgomot s-o trezeasca si ea repede s-a ridicat si face: '' Ma marit cu tine.'' Toata clasa a bufnit in rasrolling on the floor.

Dar la tine? Spune-mi si mie mai multe momente de genul asta, amuzantehappy.

| ςгเรtเภยкค explică (pentru lSarcastiquel):

Lollaughing Ok, iti voi impartasii cateva momente penibile si amuzante in acelasi timplaughing.

Prima, eram la scoala in ora de civica si dadeam lucrare, doamna trecea niste note in catalog si Cristian, un coleg mai grasut se uita sa vada ce note pune. Doamna l-a observat si s-a uitat la el, la care face el " Cine a strigat? Eu nu am strigat!" Zicea si se uita pe pereti si tavanrolling on the floor.

Alta, tot cu colegul asta, Cristian e mai ''protejat'' sa zic asa, de parinti si nu stie ce inseamna cuvinte ca virgin laughing Colegii (baietii) stiau asta si se duc la el si intreaba
'' Cristi, tu mi esti virgin?" El nestiind ce inseamna face el ''Nu'' rolling on the floor) am murit de ras.
Sau eram la ora de chimie si avem un profesor cam exigent cu notele, dar amuzant.
A scos la tabla pe una de nu stia nimic si a intrebat ce e atomul, ea se balbaia si colegii au zis ca nu stie, la care profu ''Nimic nou''laughing si mereu cand il vedem pe profu de chimie ii zicem ''Nimic nou'' la care el ''Pai bineinteles, nimic nou', lasa ca va stiu eu, v-ati golanit'' laughing

Sau alta faza, eram in clasa si tocmai se terminase ora de franceza, la care un coleg nu stia ca doamna inca mai era in clasa si zice el ''Du-te-n p...a ma-tii!" L-a auzit si profa si toti am rasrolling on the floor.

Inca una tot la franceza, profa il asculta pe unu mai smecheras si zice ea ''Ea este o fata'' ( evident, se referea sa traduca propozitia respectiva, dar face ala de era ascultat ''Cine este o fata?" rolling on the floor.

Nu stiu daca sunt foarte amuzante, dar acolo te asigur ca ai radelaughing.

| JokerHD a răspuns:

Intrebarea asta.

| TempestUV a răspuns:

Am facut prea multe.De pilda m-am dat cu cartonul pe scari.laughingCand le-am spus colegilor si profei de roana au ras sa pice de pe scaun.

Sau ma jucam cu prietenii baba oarba si eu eram baba iar din neatentie am picat de-a dura pe scari de la etajul 2laughing

| Mazzenine a răspuns (pentru TempestUV):

O.o De ce mai trăieşti?

| Mazzenine a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici noi! Păstrează pentru tine!*ţinând degetele încrucişate la spate*

| TempestUV a răspuns (pentru Mazzenine):

Am avut noroclaughing

| iCappy a răspuns:

Multe da acum mi-e lene sa scriu dar uite eram asa in ora de franceza. o fata zice ca are o problema de fete in momentull acela, si eu ca prostu cu profa in clasa am strigat in gura mare: Ii vine ciclul?laughing PS. Eram in a 5 alaughing

Tot in a 5 a in ora de romana mergea un gandac pe banca unui coleg si el i-a zis doamnei si ea a zis : lasa-l ca e si el o fiinta. Gandacul era intr-un loc si deodata veni pe caietul colegului si ala zice tare de mai multe ori: Pleaca ba daici si profa ii zise ca il da afara si pe el si pe gandaclaughing sa fuga de mana cu el afaralaughing

Sau tot ala cu gandacul eram la ora de desen, noi aveam bancile lipite unul de altul si deodata el se masturbeaza cu o acuarea si face ala semne obscene si vine deodata doamne ramane miratalaughing

Inca odata la franceza ne-o dat la toti o carte din care sa citim in franceza de 11 ani( erau de mai multe varste si tot in a 5 a eramlaughing una zicea ca vrea una de 5 ani ca aia de 11 e prea grea, si eu ca prostul am zis tare; Eu vrea de 18 anilaughing (daca intelegi la ce ma refer)
P.S. imi dai fundita?

| MoarteaLaConserva a răspuns:

Era faza lungă.
Stai, înainte de asta era și faza scurtă.

| al9264 a răspuns:

M-am uitat pe gaura cheii si am vazut-o pe mama cand isi schimba tamponul.

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Am mancat o sticla in somn in timp ce spargeam seminte la coltul starazii cu piciorul si cantam mia mor cu cocalarii de sub pamant apoi am mancat o tastatura aerata cu putin mustar si stigand 'cu fuiru'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok.Deci: mergeam cu o prietena cu rolele pe strada si eu mancam o inghetata.Ea voia sa ma scarbeasca, si imi zicea chestii gen "cum ar fi sa vomiti diaree?" sau "oare cum ar fi daca ti-ar veni ciclul pe gura?" etc etc. si dupa aflam ca in timp ce noi vorbeam despre chestiile alea, tele fonul ei, in buzunar, de 2 MINNUTE, il sunase pe iubitul unei prietene si auzise TOT ce vorbisem rolling on the floor

| MabelPines a răspuns:

Sa incepem cu inceputul. Ma uitam intr-o seara la un episod din Cavalerul Noptii pe laptop si astia puneau secvente din episodul anterior si arta ca la Cardinalul ala ii apare un drac in oglinda. Dupa am stins laptopul si cu o frica in mine cautam un colier cu o cruce si umplam prin casa si de cate ori vedeam o oglinda aratam cruce si spuneam ceva gen: Daca vine dracu', dracu' il ia (scuze pentru limbaj) si dupa se uita maica-mea la mine ca la o fantoma. Sau ma uitam la un video de la Zaiafet, am dat de el intamplator cand ma uitam la Gravity Falls SDDC si ala care vorbea era atat de amuzant, mentionez ca eram cu castile in urechi, deci ma uitam la "top 10 celwe mai urate animale" si ala atat de amuzant era ca radeam de ma spargem. No se termina clipul, eu ies din camere razand, mami: "ce ai fata ca am crezut ca plangi" eu:"facepalm".

Sau ma uitam pe Disney la Ciudateni la episodul ''Not what he seems" si dupa ce o aparut adevaratul autor eu la propriu, cu gura cascata.

Si ma uitam acum 2-3 zila pe National TV si zice ala:"Cavalerul Noptii se intoarce" eu repede sus saream, zambeam, dupa-aia la toata lumea:"Mami, tusa, reincepe Cavalerul Noptii!"

Si eram cu un coleg, il cheama George Ion si cand am iesit de la scoala, ca stam in acelasi cartier ii arat o foaie pe care am scris in ora:"Iona a fost aici" am subliniat de multe ori fost-ul si cand l-o citit pe pod l-a aruncat in cris.

Eram cu o prietena pe pod si trebuia sa trecem, mancam chips-uri si la mijlocul podului am mototolit hartia si am pus-o la marginea podului. Face asta:"Bravo, Mabel, nu e ca si cum nu te-au vazut doi oameni".

Eram tot pe acelasi pod cu alt prieten si prietena aia era intr-un tunel dedesubtul meu si al baiatului. Si trece un om pe lan mine si baiat si noi ne holbam ca la masini straine la omul ala si ne intreaba:"Vreo problema?", eu cu o voce de-aia speriata:"Ni-mic".