| Fineness a întrebat:

Ce se afla dincolo de Calea Lactee? Cel mai comic raspuns va fi,, premiat"cu un fundoi. Dati frau liber fanteziei din voi!

Răspuns Câştigător
| CastraveteMurat a răspuns:

Deci, deci, deci. Mă mănâncă în *** să scriu mult deci îți zic povestea :
A fost odată un căcat de cale din lapte. Pe care nu știu de ce au numit-o așa că nu avea nicio legătură cu vacile dar o să vedeți răspunsul!
Așa.
Și odată, o vacă din galaxia "Calea Vacee" s-a uitat la cer și a spus: "Uite-o cale, e a mea. Mă duc la budă și zic cum s-o chema."
Vaca aia s-a dus la budă și după ce a ajuns a urmat o explozie atomică pe tot globul urmată de cutremure, erupții vulcanice, vali vijelie, tornade, potopuri, tsunamii și alte prostii. Când a ieșit vaca de acolo ajunsese atât de departe în spațiu că era pe un meteorit din calea despre care vorbim. Și acolo a spus "Dacă termometrul 1+1 e egal cu x, atunci calea se va numii... Lapte! Lapte, mi-a venit ciclul laptozoic! Ajutor, ajutor, da-ți-mi vată și-un tampon!" Și așa a luat naștere Calea Lactee.
Acum, ce se află după Calea Lactee...
Păi, presupun că (,) Calea Ciocolatee unde este altă poveste:
A fost cândva, în îndepărtata zii de ieri un meteorit ucigaș provocat de gazele micuței noastre crissy4546a de pe youtube. Și acolo locuia vaca din povestea precedentă și și-a făcut un regat de o planetă DOAR DIN CIOCOLATĂ! Și meteoritul cum a ajuns acolo, a făcut POC! și ciocolata s-a dus pe toate celelalte planete formând Calea Ciocolaatee.
Și după Calea Ciocolatee e altă cale, cu o poveste cu totul diferită!
Era o cale unde vaca din celelate povești și-a făcut castel din cereale Cookie Crips (dacă așa se scrie) că în caz de altă scurgere laptomicrodanemolozoică să aibă pe ce să curgă. Și atunci, crissy a noastră s-a beșit iar și a venit un meteorit care a făcut POP! BOOM! și a aruncat cerealele pe toate celelate planete. Și așa s-a format Calea Cerealoee.
Prin povești complet diferite dar la fel cu celelalte 5 s-au format în jurul Căii Lactee și Calea Lingurițee, Calea Boluee, Calea Masaee, Calea Față de masaee, Calea Șervețee și cu ajutorul acestora s-a format Calea Micului Dejunee! (se vede că nu am mâncat azi dimineață.)
SFÂRȘIT!

19 răspunsuri:
| CMW a răspuns:

Dincolo de caleea lactee se afla calea Lactee ciocolatoza, unde este o planeta numita ciocorra, pe care traiesc oameni de ciocolata care mananca zahar

Răspuns utilizator avertizat
| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Se afla o cutie de margarina. Cel putin, asa e la mine in frigider.

Just kidding.Stai putin, sa ma uit sub pat.

Amm... e ceva cu multe cacadele, sange, capete scoase, aici e un ochi, mana, par cu putina piele de pe scalp, flacari, Bella, unghii rupte cu tot cu degete...

si tipa asta:
http://livedays.blogspot.com/......a-fii.html

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Dincolo de Calea Lactee se afla numai imaginatia noastra! atat!

| Bogdanux a răspuns:

Se afla Marea Centura de Cereale.

| AlinaaAli a răspuns:

Dincolo de Calea Lactee, se afla taramul viermisorilor, care au trait pe Calea Lactee si au baut prea mult lapte.

| DeeaUcideVisse a răspuns:

Dincolo de Calea Lactee se afla ceea ce T/A obişnuia să fie.

P. S : Mulţi nu o să îşi dea seama...

| Nuvăsufăr a răspuns:

Semnul întrebării.

Ha!

| CautNume a răspuns:

Eu am 2 ideei:
1.Nu e nimic dupa Calea Lactee.
2. O planta neagra cu lacuri inghetate, copaci din zahar ars si nori din ciocolata.

| DeeaUcideVisse a răspuns (pentru CautNume):

Vreau şi eu o ''plantă'' din ''h''aia cu lacuri şi copaci şi nori...

| cucarachaalien a răspuns:

Bulbazar.

| CautNume a răspuns (pentru DeeaUcideVisse):

Scuzelaughing o planeta(n-am mai citit inainte sa postez)

| Summer5505 a răspuns:

Alta Cale

| NeneaGogu a răspuns:

Vine calea victorie dupa care izvor, asa e?

| pisoias a răspuns:

Joiana Spatiala...

| Fineness explică (pentru anonim_4396):

What?

| Fineness explică:

Majoritatea m-ati uimit cu raspunsurile voastre, dar numai un uhser putea primi funda. Dar, v-am recompensat cu cate un vot de,, folositor'',,, amuzant'' si,, inteligent'' pe fiecare.

| Alyra a răspuns:

Calea brânzeihee hee