| anonim_4396 a întrebat:

Cum faceti voi omleta?
ps. trivia/amuzante

19 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pun 5 oua, sparanghel marmelada, cascaval salam, mustar ketchup, inghetata, alune, seminte, floricele! apoi chem salvarea sa ma ia, si comand o pizza pana la urma!

| Muflă a răspuns:

1. Ochești un pui d-ăla de Gică Manelică.
2. Îi tragi un Globe în zona intimă. Merg și bocanci.
3. Așteaptă să se scurgă pe crac
4. Enjoy

| pinguinuVerde a răspuns:

Sparg două ouă, depinde de ce sunt ouăle. Le pun în tigaie şi le las pană sfârâie si apoi le pun intr-o farfurie sau farfurioară, depinde cât de mari sunt ouale, după dacă nu sunt bune, le pun înapoi de unde le-am luat.

| Malvina24 a răspuns:

Tai kaizer afumat cubulete marunte si le pun intr-un bol. Apoi pun ceapa intr-o tigaie cu ulei incins, calesc ceapa taiata marunt dupa care pun ouale batute si mediat pun si cubuletele de kaizer.Intorc totul de pe o parte pe alta sa nu se arda(la inceput nu-mi iesea) mi-a luat bucataria foc...bine avea vreo 13 ani happy varsta cu ghinion probabil in fine la final le pui intr-o farfurie peste care pui delikat gust de gaina si branza de vaca rasa. Pofta buna.(P. S. ai grija la aragaz, nu de alta dar sa nu patesti ca mine)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iau ouăle la încins cu furculița!
Pa, pa.

| BruneTTe a răspuns:

Pun oul in tigaie, tip [ ca sa se sparga ] apoi tip la mama sa vina sa-l facalaughing)))))
trivia amuzante tongue

| Woofy a răspuns:

Nu cred ca vrei sa stiihee hee. intr-un cuvant : Prafrolling on the floor

| rockelle75 a răspuns:

Pai o iau din veceu si i`o dau lu profa` de istorie laughinghee hee

| unknown3243 a răspuns:

Cu unghii, cu rame, pun oua de crocodil, par de la subrat si sange de oaielaughing

| HaruhiFujioka a răspuns:

Eu asa:
Ingrediente: 2 oua, sunca.
Mod de preparare:Fac omleta apoi cand e gata o pun in farfurie, pe jumatate pun sunca iar cealalta jumatate o pun peste sunca. Pofta buna! (lol)

| 인스피릿 a răspuns:

Iei doua oua din frigider, le spargi, culegi cojile din farfurie, arunci cojile la gunoi, amesteci in farfurie cu lingura pana realizezi ca ai nevoie de-o furculita, iei furculita si amesteci pana imprastii jumatate pe tine, pui tigaia la incins, pui mult ulei, astepti vreo 4-5 minute si pui amestecatura in care ai scapat sare destula in tigaie. Apoi astepti pana devine maro, iei tigaia, constati ca e foarte fierbine manerul, treci pe langa chiuveta, scapi omleta in chiuveta (de preferat sa fie apa in ea), te plangi ca e fierbinte tigaia, o scapi pe jos si de duci dupa un prosop de vase. Iei omleta in mana, o stergi cu prosopul si-o pui pe farfurie. Pui sare, piper si ce mai vrei dupa preferinte, in cantitati mult prea exagerate si apoi o savurezi cu un pahar de apa si paine.

Trivia/Amuzante sau nu, asta e modul in care obisnuiam s-o fac. Acum procedez altfel.

| Urzică a răspuns:

Calc in picioare oale, iau tigaia, le pun pe aragaz pentru 2-3 minute dupa aceea ma duc la Tv, adorm jumatate de ora si ma trezesc pompierii. laughing)

| Vanilliaaa a răspuns:

In tigaie, dupa ce aprind aragazul [fara sa dau foc la casa] si dupa ce adaug ouale [sparte bineinteles, iar daca vrei sa fie mai crocanta lasi si cojile in compozitie ]. Apoi am grija sa nu fac o omleta tip "scrum"winking [trivia/amuzante]

| haiZI a răspuns:

Tai cartofii felii subtiri(roate)-ii prajesti pe o parte dupa care ii intorci pe cealalta si adaugi-piept de pui marunt, ceapa maruntita foarte bine, sau prajita inainte gen roate, ardei iute, 3oua batute-sare, cand e aproape gata adauzi mozzarela si cascaval taiat felii subtiri.pa

| Onutzyk a răspuns:

Cu oua...nu te gandi la prostii laughing)

funditaaa?batting eyelashes

| RoxiutzaRux a răspuns:

Omleta amuzanta se prepara cam asa : punem tigaia pe foc fara focsmug, spargem ouale in tigaie:d, adaugam sare, piper, zaharrolling on the floor si asteptam sa se coacalaughing. Aragaz fara foc, la fel ca si omleta fara gustrolling on the floor!:d

| darcalex a răspuns:

Pai pun ouaale le prajesc, apoi le pun intr-un castron mai mare ->rad branza pe deasupra :X yuuume apoi amestec bine bine, dupa care dai tata si papa :X :X:X: sper ca o sa iti placa retetea asta simpla, daca vrei sa fie mai bun pune si cartofi prajiti :X, hai ca ma duc sa imi fac o omleta si eu acum laughing. TRIVIA /AMUZANT laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ingrediente: oua, sare, oua, sare, oua si ulei.
Mod de preparare: Se ia o tigaie de preferabil una tare [daca nu stii care e tare, da-ti in cap cu una si vezi daca se indoaie], se aprinde focul de la aragaz si se pun ouale in tigaie [cu coaja sau fara, dupa preferinte]. Le intorci si rasucesti ca pe clatite, apoi lasi focul cat mai mare, pana ia casa foc. THE END.
P. S.: trivia/amuzante

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iau un prof si ii dau cu bata in oua si fac omleta