| Kazimir a întrebat:

Cum omor un lepricon? Mi-a intrat unul în casă de ceva zile și nu știu cum să mai scap de el (face haos). ceva sfaturi de la cei care au mai avut această problemă?

43 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De ce să-l omori? Dă-l spre adopție!

| Kazimir explică:

Nu înțeleg de ce mi-au mutat întrebarea de la Casă și grădină aici. Ce dracu e așa amuzant să ai un lepricon în casă? Sper să le intre și la admini unul să vadă cum e...

| Leocerba a răspuns (pentru Kazimir):

A se nota ca eu am raspuns serios unei intrebari puse la Casa si Gradina ca daca stiam ca ma fac de legenda pe la Triviaaaa, canci si desigur canci.

| Kazimir explică (pentru Leocerba):

Dap. Dar fiind pusă aici e o jignire nu numai pentru problema serioasă pe care o înfrunt dar și pentru cei ce au răspuns când întrebarea era la categoria unde aș fi avut șanse să găsesc un răspuns util (al tău nu merge din păcate-am încercat cu propriul uger).

| Musique a răspuns:

Mai întâi, ce e ăla? big grin

| Dash a răspuns:

Ca sa il faci sa dispara trebuie sa renunti la prafuri, pastile si seringi...

| DaV a răspuns:

Nu e nevoie sa-l omori.Eu,spre exemplu, l-am pus intr-o lesa, si i l-am dat prietenei mele.Cica nu mananca mult, si daca e nevoie, si e dresat bine, poate chiar sa latre si sa tunda iarba.Ce-ti zic, am vazut cu ochii mei.Stie si sa mature sau cante.

| PotcaPădurii a răspuns:

Cu talent, eventual poti sa folosesti satarul unui macelar...

| ɔɐıɔ a răspuns:

Ce-mi faci tu ma Kazimire, ce-mi faci tu...

| CastraveteMurat a răspuns:

Nu omorî lepriconul, tunde-l. Ascult-o pe Castravete!

| Dumnezău a răspuns:

I-l prezenti pe tatal lepriconilor, Tyrion Lannister si pleaca singur.In fond, Tyrion are mai mult oale cu aur decat toti lepriconii.

| Leocerba a răspuns:

Nimic mai simplu: iti pleaca singur daca-i prezinti o vaca pestrita cu uger mare.
Vaca e un pic flecita dar lepriconul n-o sa se prinda, ca s-a trezit pofta in vaca sa rumege 3foi si 3foiul aflandu-se peste calea ferata, taman cand trecea marfarul...deci asa cu lepriconul.
Sper ca te-am ajutathappy caci asta este scopul.

| DakotaRoyse a răspuns:

Oh, dude, oh... ce ne facem cu tine?

| florin1979 a răspuns:

Asta-i un lepricon! https://www.google.ro/......ps?/search tu esti sanatos la minte?=))

| iKeel a răspuns:

Hmmm... Omori un lepricorn, chemând un cacacon. big grin

| 00AName00 a răspuns:

Momestel cu aur, apoi prinde-l intr-un sac si arunca-l de pe o cladire foarte inalta

| LanaDelRayFan a răspuns:

Chiar exista asa ceva?

| SongokuJR a răspuns:

Adui o "lepricoarna" gonflabila si puneio la usa cand o sa sara pe dansa inhizi usa si ZBANG ai terminat treabalaughing

| Rockerul23 a răspuns:

Cum adica?!
Ce e un lepricon?
Cumva un fel de om al strazii?

| Rockerul23 a răspuns:

Si ma rog, cum arata?

| Mirela77 a răspuns:

Cand il prinzi sal- trimiti la mine!:-D

| Kremlin a răspuns:

Ok fi atent.Deci îl momeşti în baie cu un sutien, când intră îţi lungeşti daravela ca ăla din Scary movie şi îl strangulezi. Dupaia ai şi provizii de carne.Baftă.

| hellchild a răspuns:

Pai ii dai sa bea vodka 1, 2, 3, 4, 5,6,7...99 de sticle... hic! Shii dup' aia, Iei piper, il pui pe? situat in zona? a lepricornului si
FI atent! dupa o lasi asa, si problema rezolvata.Si-am incalecat pe-o sa, si v-am spus povestea asa.(asa cum?)

Semnat Doru, nu!, George, MINT!, Codreut, nu... ATI GHICIT

HELLCHILD! FTW!
Robotelul Sucks!

| MrsEinstein a răspuns:

Eu am găsit unul la mine în cameră. Nu vrea să plece, în fiecare seară îi citesc poveşti.

| lucian007 a răspuns:

Ce dracu e ala?rolling on the floor))

| lucian007 a răspuns:

Ba voi sunteti sanatosi? cum dracul sa existe asa ceva?rolling on the floor))))))

| ρinkie a răspuns:

Oo stiu eu happy Prima data fa-i o capcana in casa pune o oala cu aur si vezi daca merge, daca o fura sigur va pleca big grin

| CleverAdvisor a răspuns:

AYE.
Nice one.

| Dianananahalfpastee a răspuns:

Deci.
1. Fa supa de varza si toarn-o intr-o pereche de pantofi, iar acesta va veni cand va simti mirosul.
2. Baga paine in supa, pentru a o face si mai gustoasa.
3. Ingredientul magic : Ceapa. Pune si o ceapa chiar langa pantofi, pentru a-i da un super-miros. Lasa la racit timp de 60 min.
4. In timp ce supa se raceste, tricoteaza ceva auriu, pentru a-l pacali ca e aur. Lepriconii adora aurul.
5. Cumpara si ceva sampanie de calitate, si ti-o poti turna in cap ca esti un idiot. Adica altii au probleme serioase aici si tu te amuzi cu inventiile tale.

| Kazimir explică (pentru Dianananahalfpastee):

Ce ar fi să cumpăr o șampanie, să o agit și să o deschid fix la curu tau? Chiar am probleme puțică, când îl prind îl trimit la tine să vezi dacă ți se pare amuzant să ai un lepricon care produce dezastre în casă.

| Dianananahalfpastee a răspuns (pentru Kazimir):

Auzi. du-te si culca-te cu tot cu prietenii tai imaginari

| Kazimir explică (pentru Dianananahalfpastee):

"du-te și culcă-te" e cea mai oribilă sculă din vocabularul unei persoane pentru a jigni pe cineva. Serios, vorbă de copil prost crescut/imatur/țigan/țăran. Tu ce ești?

| Dianananahalfpastee a răspuns (pentru Kazimir):

Auzi cine critica. Auzi da cand inventezi tot felul de creaturi ce esti? Iti zic eu : Esti un troglodit care sta toata ziua in casa si nu are ce face si isi inventeaza prieteni imaginari. Hai pa straight face

| Kazimir explică (pentru Dianananahalfpastee):

Ai vagin larg? Sunt curios... Lepriconii există proasto!

| Dianananahalfpastee a răspuns (pentru Kazimir):

Aham. Oke. Poti continua singur

| olimpiu232 a răspuns (pentru Kazimir):

Ba putica trebuie sal omori

| MonsieurMoustache a răspuns:

Frate nu-i de gluma... am avut si eu cand eram mai mic.ca sa scap de el a trebuit sa-i dau niste cercei de aur de-ai mamei si dupa a plecat. sper ca ti-am fost de ajutor.BAFTA!

| Mihaela2o a răspuns:

Da-i o oala cu aur si poate pleaca singur laughing