| iuLyNes a întrebat:

Întrebare: De ce lichidul de vase conține lămâie, iar sucul de lămâie conține chimicale?

7 răspunsuri:
| Maldini a răspuns:

Lămâia este un acid. Desigur nu este singurul acid care putea fi pus într-o soluție de vase pentru a putea curăța cu eficiență, dar este unul dintre singurele fructe cu acid puternic și un miros plăcut. Astfel vasele vor fi și curate și frumos mirositoare. Iar sucurile, știm bine cu toții ca toate au chimicale, fie pentru gust, pentru culoare...

| Happyjump a răspuns:

Pentru că așa au vrut illuminati

| AirănMeidăn a răspuns:

Pentru ca lamaia contine lichid de vase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sti ca lichidul de vase contine lămâie? Suntem in secolul 21, nimic nu e natural. Toate sunt chimicale. Chiar si unii oameni pot avea chimicale in loc de creier. In timpurile astea natural= paralel de lumea noastră. big grin

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai lamaia contine chimicale, deci este una si aceesi.

| Sephyroth a răspuns:

Daca nu scriai "Întrebare:" la inceput, credeam ca e un indemn, serios de nu.

| Sephyroth a răspuns (pentru Maldini):

Daca lamaia e un acid. atunci acidul citric contine banane.

Întrebări recente