| Kalla a întrebat:

M-am gandit sa fac si o parte a doua numai ca am schimbat numele meu si am pus-o pe STYAOS ca sa nu avem vreun atac de gelozie. Sper sa va placa big grin

Era dimineata.Razele soarelui imi mangaia fata ca pentru a ma trezi.Eram amandoi imbracati pe jos.Am controlat telefonul din blugi iar in secunda doi am sarit in picioare.La 08:00 incep lectiile iar eu nu imi pregatisem nici ruxacul.
-Exceel, scoala-te si iesi din camera mea! Am urlat la el in timp ce-mi aruncam caietele in geanta.
-Cum puii mei am ajuns aici cu tine?! a intrebat in timp ce se ridica inca ametit.
-Pentru ca esti un betivan d-aia! In cinci minute incep orele si nu am nici un chef sa ma cert cu directoarea xQueenx!
Am varat un mar mare in ruxac si ne-am aruncat de pe usa, fugind pe strazi si ignorand masinele.Nimic nu ne putea opri in afara de semaforul din centru la care a trebuit sa asteptam.
Odata ce am ajuns la scoala mi-am tras sufletul si ne-am indreptat spre clasa noatra.Chiar in fata usii ne astepta directoarea, "aia ma uraste" am gandit.
-STYAOS si Exceel! Stiu ca nu pot opri hormonii adolescentilor dar la TPU Institute cerem studentilor nostri respect si punctualitate.
-Nu e cum credeti dumneavoastra! Floarea asta ofilita m-a imbatat si m-a dus la ea acasa! explica Exceel.
-Minte, el a baut ca un burete si eu doar l-am ajutat!
-Gata! Intrati in clasa. Dupa lectii va astept in biroul meu pentru a va da o pedeapsa pe masura.
-Da, doamna.am spus incercand sa n-o injur.
Dupa plecarea directoarei amandoi am intrat in clasa impingandune unul pe altul.Gandul ca o sa petrec timp cu el si dupa ore imi dadea fiori...To Be Continued.

6 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Băi ce nesimțit e єχcєєℓ ăsta.

| Kalla explică (pentru єχcєєℓ):

Nu-i asa? laughing

| αɴι28 a răspuns:

Vreau sa apar si eu.

| Kalla explică (pentru αɴι28):

O sa apara toti pe masura ce povestea continua.

| suităr a răspuns (pentru Kalla):

Chiar si eu?big grin

| Kalla explică (pentru suităr):

Da happy

Întrebări recente