| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Mai tineti minte cand eram si noi pustani?

Si stateam pe Hi5, si aveam nume shukare (care nu le prea intelegeai nici chiar tu), si dadeam comentarii in genul "mumoasa: xX: x:: X*: **::" sau "ShMeCkErAsHh" sau "La KyNe ThE wOOytay?"?

Si cand aveam propriul limbaj?

Si cand aveam poze super-mega-giga-extra date cu air brush.Si multe stelute,sclipici,culori,rame, scris de te facea sa vomiti curcubee?

Si cand scriam la status "LooMeeaH mah cRdeH fITZzzZZzzoaShah" si "DND" chiar daca nu stiam ce inseamna?

Eu nu mai tin minte.

Răspuns Câştigător
| facepalmlol a răspuns:

Nu-mi mai adu aminte!
Imi vine sa ma palmui numai cand ma gandesc la pozele alea penibile!

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

85 % din cei din site ul asta abia au inceput partea asta a vietii

| 00AName00 a răspuns:

Nu trebuie sa tin minte ceea ce avem si acum.E cam ca Fecebook-ul si Messenger-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel e şi acum. Numai că în loc de hi5, e facebook. " Same s**t, different assholes ".

| Trolli a răspuns:

Hahaha!
Imi aduc aminte de prima oara cand am intrat pe mess. O prietena avea la status DND si nu stiam ce inseamna.
Ma bag eu in seama:
"bunaaa!
Ce faci?
Hello, esti?
Te vad online!
Ce inseamna DND.
Heyyy, ai treaba? De ce nu raspunzi?"
Intrte timp ii trimiteam si cateva audibles( la vremea aceea mi se pareau coool)
Intr-un final imi spune ca inseamna "Do not Disturbed".
No, ce era de facut. Mi-am cerut scuze si am tacut malc. laughing)

| Xtadelo a răspuns (pentru Trolli):

Ai avut noroc ca nu a reactionat altfel laughing

| Trolli a răspuns (pentru Xtadelo):

Bine ca nu m-a trimis undeva + Ignore! laughing)

| Xtadelo a răspuns (pentru Trolli):

Din cate-mi amintesc, cand am inceput sa folosesc mess-ul iubeam sa dau buzz-uri laughing

| Trolli a răspuns (pentru Xtadelo):

Eu sa trimit Audibles! Buzz-ul ma enerva! Am trecut de etapa aia! laughing) Recunosc ca eram enervanta. laughing

| Musique a răspuns:

Eu nu eram așa.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru Musique):

Erai mai ceva.

| Ashadow a răspuns:

Imi amintesc clar, ca si cum ar fi fost ieri:
http://cdn6.staztic.com/......r-10-1.jpg

| veveritza6499 a răspuns:

Oooo, ce vremuri... mersi ca mi-ai amintit, ca daca nu spuneai tu asta uitam si eu happy

| Barabulafaradarsaupoate a răspuns:

Nici eu.

| facepalmlol a răspuns (pentru Trolli):

rolling on the floor)

| Klaryssa a răspuns:

Pai...Eu abia ieri am aflat de Hi nu stiu cum si nu ma fascineaza... oftez pe Fb sau Mess, Twittwer, Tumbrl, TPU ect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooo daaaa. laughing Îmi amintesc când am intrat prima oară pe mess şi aveam în oracol câteva ID-uri. Şi le-am băgat pe toate. Şi le trimiteam Audibles şi dădeam buzz-uri.Şi mi-am pus la status : "Aţi murit toţi?!". Doamneee laughing Sau când mă uit la pozele vechi de pe Hi5 făcute cu web-ul (Altă viaţă, eh? smug ), cu freze "cul" şi cu figuri de divă smug Cu buze de raţă (pe când încă nu erau feşăn). Sau OMG. Mesajele vechi X.X. Când mă certam cu o prietenă, eu îmi ceream mereu scuze. Şi inventam tot felul de poveşti şi explicaţii pentru a-mi justifica fapta. Şi odată am folosit ca explicaţie că a fost geamăna mea malefică. laughing Şi m-au crezut. laughing. Şi vânam zâne ( Mori de ciudă smug ). Şi zburam cu covorul lui Aladin (Nu întreba). Şi fugeam după maşini să ne luptăm cu ele. Şi ne luptam cu beţe pâna una îi dădea alteia cu băţul în cap, aia se supăra şi se ducea acasă. Şi făceam mâncare din noroi, şi puneam băieţii să mănânce. Şi ne ascundeam în podul unei prietene, şi aproape m-a muşcat un şobolan. Şi o fază mai nouă, de vreo 3 ani: M-am dus acasă la nişte fete şi părinţii lor au zis să stăm în casă că afară e frig, şi când au plecat ei, noi BOOM! Direct pe uşă afară. dar la nici 5 minute s-a auzit maşina lor. Veniseră părinţii înapoi. Atunci cea mai mare a zis să ne ascundem, ea o să zică (VIRGULĂ) că a uitat ceva pe terasă. Şi noi ca nişte proaste ne-am ascuns sub masa de pe terasă, unde era şi ea. Şi au venit părinţii direct la noi, şi noi am spus că am pierdut ceva. rolling on the floor
Dar deja am deviat de la subiect. Da, am fost copii nebuni. laughing