| syd2 a întrebat:

Neamul Soimarestilor versiunea T/A
PARTEA a II -a

... - Deschideti portile! A tipat Mad Potato.
*se deschid portile, iese Suck *.
- Buna Stroie, zise Mad
- Buna Maiestate Tomsa, zise Suck
*se imbratiseaza prieteneste *
- Nu ai nicio noutate despre Negru Voda(Ramles)?, a intrebat cu rautate Mad Potato.
- Da, s-a refugiat in tara leseasca, si nu cred sa revina prea devreme, a spus Suck.
- Il apuc de limba si apoi i-o tai cu iataganul si ii voi spune :"Rusinea e rugina pe arma de viteaz ", spuse Potato cu mandrie.
- Adevarat zici, graise Suck cu ochi de soim.
-Unde-ti e fiica ta frumoasa Kama? intreba Mad Potato cu nedumerire.
- E in Soimaresti, cu alesul ei de care stă legata de ceva vreme, spuse Suck.
- Cine e el?
- E boierul zombalau, unul din boierii mari ai nordului Valahiei.
*ambii trecusera in palat si Stefan Tomsa glasuira*
- STRANGETI boierii, convocati adunarea boiereasca.
*in timp pe aproape de Soimaresti *
- Aproape ajunsem, spus-a Dante. Inca 2 munti de traversat mai avem.
- Abia astept sa-ti vad neamul elfilor tai de vita nobila, spuse nerabdator Croampa.
- Auzit-am ca in locurile astea este o manastire, in care se afla o apa care te poate lecui de toata rautatile lumii, a spus interesat Blitz.
- Acea apa e protejata de catre maica stareta a elfilor Depress, si se da doar la elfii care au un rang nobil.
*peste 2 munti *
Iata ca si ajuns-au ei in Soimaresti satul unde a fost nascut elful Dante si de unde a fost luat de la frageda copilarie, si s-a intors de abia acum.Cei trei se duse la casa lui Dante insa ea era pustie nu mai era nimic acolo. De peste drum se aude o voce groasa de bosorog.
- Cine-i acolo? intreba Sergiu suparat.
- Sunt eu unchiule Mihu, spuse de abia isi putea tinea lacrimile.
- Tudore tu esti fiul meu?
- Sa ma bata Domnu' de nu sunt eu unchiule.
Atunci Sergiu il imbratisa pe Dante si il conduse la cimitir. Ceilalti doi ii spusera lui Dante ca pleaca in treburile lor si ca il vor intalni peste 2 zile.
La cimitir Dante se apropiese de mormantul Tatalului lui si spuse o rugaciune apoi plecasera spre casa unchiului Mihu.

-Dante, am sa-ti spun ceva important despre tatal tau.
- Ce e unchiule?
- Cu adevarat, el nu a cazut in prapastia mordoriana in timpul luptei, insa a fost ucis de catre Suck, in timp ce era judecat in castelul lui Negru Voda, care a dat porunca ca tu sa fii ucis insa tatal tau era prieten cu Stefan Tomsa(Mad) si acesta te-a dezertat in tara leseasca apoi ai fost nevoit sa calatoresti prin toate taramurile continentului de mijloc.
- Caine spurcat de Stroie! o sa-i tai gatul cu propriile-mi maini.
- Faci cum iti vrea inima.
- Insa nu pot unchiule, fiica lui Kama, o iubesc si ea la fel. Ce trebuie sa aleg unchiule? spuse el cu o fata disperata.
- Va trebui sa alegi, ce este mai important iubirea sau onoarea tatalui tau, insa niciodata sa nu te indoiesti de ce-ti spune inima.
- Am auzit ca ea este aici in Soimaresti si are un logodnic pe nume Yslamey(Zombalaul ), spuse Sergiu
- Ma duc imediat sa discut cu ea, unchiule ne mai vedem.
-Sigur ca ne vom mai vedea, elfii traiesc vesnic sper ca nu ai uitat, de atata timp petrecut printre oameni.
- Nu unchiule n-am uitat.
Dante intrase in dormitoarele Kamei pe fereastra si ii spuse
- Buna steaua mea, buna... VA CONTINUA.
Sper ca nu a fost plictisitor.

27 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place mah, dar eu unde apar, in partea a treia?

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Pot sa stiu si ce user esti? ca ma incurc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Parca ma pusese'si calau...

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Aaa, cu rabdarea treci si marea da cu raul nici paraul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Ok, astept happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

De peste drum se aude o voce groasa de bosorog. Sergiu laughing

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Vad ca nimeni nu-i pe categorie, e goala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Da asta vad si eu, unde au plecat?

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Idee nu am s-a saturat lumea de toata asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

I don't want to see

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Da sunt. Daca esti ateu nu vreau sa ne certam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Ok. Nu, nu sunt ateu si nu vreau sa ne certam big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Intru aici si ma intreb cateodata, despre ce tot vorbiti, cateodata raman(O_O)

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Adica? in orice caz, cei de aici sunt prea ironici si ma enerveaza.

| raMLesS a răspuns:

Bravo, in loc de negru voda pune ramles, doar ramles nu si negru voda rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Ironici?

| KamaSutra a răspuns:

Abia astept partea a 3-a smugsmugsmug
si nu, nu a fost plictisitor

| LePotato a răspuns:

Kama, ă?smug

| KamaSutra a răspuns (pentru LePotato):

Hey laughing)

| LePotato a răspuns (pentru KamaSutra):

Hei ce?

| syd2 explică (pentru LePotato):

Hei nimic big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stareta,a? smug smug
laughing
Imi place povestea happy.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Sunt fericit ca iti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

big grin big grin.

| LePotato a răspuns (pentru syd2):

Ok

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

#laic

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sa ma bata Domnu de nu Mos Mihu asta e genial

Întrebări recente