| Synapse a întrebat:

Numai mie mi se par mai bune spectacolele Vacanta Mare decat emisiunile? Sper ca atunci cand vor reveni,sa revina ca spectacol,in formula Mugur, Radu si Mihai.Era mult mai frumos cand erau doar 3.

http://www.youtube.com/watch?v=TOMN3uV0Rv4&feature=chann el&list=UL

17 răspunsuri:
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Realizezi ca Dan a murit? De aia nu au mai continuat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, mie mi se par mai bune emisiunile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun şi mai de calitate umor din România de după '89 a fost cel din spectacolele grupului Vacanţa Mare din perioada '90-'99. Ceea ce au făcut ei atunci, nu va putea fi egalat niciodată de nimeni din această ţară.

P.S: Cine e Mihai? straight face

| Synapse explică (pentru anonim_4396):

Tipul cu care canta Radu la Vacanta Muzicala.

| Synapse explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Parca m-ai ignorat fuckface.
Sa stii ca dupa moartea lui Dan, au mai avut 3 sau 4 spectacole.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Synapse):

O frate, dar ce treabă ar avea Mihai Napu cu Vacanţa Mare? Nu e destul că înainte de destrămare au introdus în grup tot felul de actori bizari?

Vacanţa Mare dacă e să revină, ar trebui s-o facă într-un spectacol de adio, doar cu Mugur şi Radu, pentru că ei, alături de Dan Sava au făcut parte din adevărata Vacanţa Mare, grupul legendar de umor al României.

| Rooobi a răspuns:

Grupul umoristic Vacanta Mare a fost cel mai bun din Romania dupa parerea mea. Dar din pacate nu o sa mai aiba niciodata spectacole sau emisiune televizata deoarece dupa moartea lui Dan Sava, Mugur si Radu vruiau sa renunte la VM, dar au primit un contract de la PRO TV prin a avea emisiunii in fiecare duminica(sau sambata nu imi aduc aminte) seara, adauganu-l in grup pe axinte(Florin Petreanu) prima lor emisiune impreuna fiind VM-Necenzurat. Dupa un timp au adaugat noi membri Lila, Mitica, Romica, Frankfurt etc. Din cauza CNA emisiunea VM a fost suspendata si asa incheidu-se si contractul cu pro tv. Dupa cativa anii au aparut la kanal d emisiunea tinand vreo 2 ani. Dupa care Mugur Mihaescu a renuntat la VM deoarece a zis ca vremea lui a trecut si nu mai are ce sa faca si ca e timpul noilor generatii sa arate ce pot. Asta a declarat Mugur Mihaescu intr-un interviu, uitati linkul pentru cei interesati http://www.youtube.com/watch?v=u2gZdrHBSh0

| Rooobi a răspuns:

Cei ce au urmarit pe net spectacolele lor live in formula initiala(Mugur, Radu, Dan) la finalul fiecarui spectaol cantau o "Iar cand noi nu vom mai fii si noaptea va fi zi sa va amintiti ca a fost Vacanta Mare", de fiecare data cand aud partea aceea imi dau lacrimile si ma gandesc cat de adevarata e povestea lor, acu ca ei nu mai sunt noi inca ne amintim de ei si ne vom aminti mult timp dar din pacate, generatiile vor trece si dupa vreo 30-40 de anii dupa ce ei( Mugur si Radu) nu o sa mai fie lumea o sa-i uite incetul cu incetul. La fel ca actorii din generatia parintilor nostri care putin ii cunoastem noi si in curand se va uita de ei. Trist dar asta e.sad

| Synapse explică:

Si alte emisiuni de căcat ca Cireasa din varful Pu lii, Accesul piz dii sau emisiunile de barfa.Nu merita sa platesti tv-ul, ca si-asa n-ai ce vedea.Ai observat sa "Trei prosti din Sud Est" nu este pe internet? Ciudat... ultimul spectacol cu Dan in viata.

| Synapse explică:

Din cate am inteles, au facut spectacolul de 2 ori cand era Dan in viata.

Apache
| Apache a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Au facut spectacole ocazionale pana li s-a terminat contractul cu kanal d si s-a apucat mugur mihaescu de afaceri. *in formula normala *

Dupa asta s-a apucat axinte de cantat la nunti si din cand in cand mai faceau spectacole. * am fost la o nunta la care a cantat *
iar acum canta prin baruri sau pe la spectacolele de la mare sub numele de pastila muzicala.
*dar numai radu pietreanu a mai ramas *

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Synapse):

Te-am ignorat de pe alt cont, ipocritule.

| Rooobi a răspuns:

Foarte ciudat ultimul spectacol al Vm in care a jucat Dan Sava. Fix in aceea seara au avut o parte in spectacol cu Crapu(Mugur) si Menumorut(Dan) care ajunsasera in rai din cauza unui accident de masina. Si fix in aceea seara Dan Sava a murit in accident de masina alaturi de doua fete(exact ca in scena cu crapu si menumorut). Normal si Mugur trebuia sa plece cu Dan cu masina, dar a ramas pentru ca nu isi terminase berea si a zis ca mai sta 1 minut. Toata scena cu Crapu si Menumorut arate diferite chestii de ex: Cand le zice Sf. Petru(Radu) ca asa va trebuie goniti ca nebunii pe strazi, sau cand zice Menumorut: Crapule bucata aia de jos sunt eu? Dar tu unde esti(dovedind chestia ca Mugur nu pleaca cu el si nu moare), si sfarsitul de asemena e ciudat cand Crapu si Menumorut vor sa plece si atunci Sf. Petru il prinde cu bastonu pe Crapu( Radu aratand intr-un fel ca Mugur va ramane cu el si Dan va pleca). Parca totul s-a intamplat intocmai. Dupa 5 minute dupa ce Dan pleaca Mugur pleaca si el cu o masina trecand pe langa o masina care daduse intr-un copac si zicand: ca asta e proaspata. Afland a doua zi ce se intamplase de la Radu.
Pentru cei ce nu au vazut spectacolul acela:
http://www.youtube.com/watch?v=ezGXxesidL0
Si interviul in care Mugur povesteste cum s-a intamplat:
http://www.youtube.com/watch?v=34qs7Go8emU

| Synapse explică (pentru Rooobi):

Ar fi bine sa iti intre in cap ca ultimul spectacol a fost "Trei prosti din Sud Est". Doar 2 reprezentatii s-au tinut, fiind filmate doar repetitiile.
Spectacolul de care spui tu este "Cu oltenii la eclipsa" si a debutat in iarna lui '98.Am putea spune ca este ultimul spectacol filmat...

| Rooobi a răspuns (pentru Synapse):

Da stiu asta dar in fata publicului a fost ultimul lui spectacol.

| Synapse explică (pentru Rooobi):

Nu...in fata publicului au fost 2 "Trei prosti din SudEst", dar n-au fost filmate.

| Dragus_Bogdan_2002 a răspuns (pentru Synapse):

Spectacolul a fost reeditat si cu Florin Petrescu, dar nu exista inregistrare nici in formula Radu-Mugur-Florin

Întrebări recente