| 六兆年と一夜物語 a întrebat:

Partea trei din DOAR UNUL
Mă uit cu spaimă la sângele de pe topor. Mă gândesc cum ar fi să mor aici şi să fac parte dintre sânzuraţii aceia. Şi nu-mi place deloc ideea. Visul meu era să mor tăindu-mi venele sau înjunghiindu-mă. Oricum, să mă sinucid.
Îmi las privirea să cadă spre faţa ciudatului care zâmbea malefic, parcă profitând şi înfruptându-se din fiecare clipă în care eu nu mai aveam nici o speranţă. Părea că-i placă atât de mult şi nu aveam de gând să-l las să fie fericit când mă omoară. Dar ce aş putea face?
Mi-am închis ochii ca să mă pot gândi la ceva mai uşor, dar am auzit bufnituri şi când mi-am deschis ochii tipul nu mai era. În schimb, era altul peste el şi încerca să-i ia toporul din mână. Avea spume la gură şi mă speria, dar o să-i mulţimesc mai târziu, cred. M-am uitat prin jur şi l-am văzut pe Mihai târând-o pe Ale după el pe nişte scări. Am făcut un pas, dar atunci a căzut ceva prin faţa mea. Care nu mirosea deloc plăcut.
Când să mă uit să văd ce a căzut am văzut un cadavru. Capul i s-a învârtit uşor spre mine, iar pe faţa lui putea vedea fericire, ca şi cum ar râde de mine. M-am îngreţoşat imediat şi am pornit către altă parte, unde am văzut un alt tunel. Era liber şi luminos, iar în scurt timp am ajuns pe o câmpie aflată la mare înălţime. Vântul bătea puternic, iar soarele se ascundea după nori, dar revenea repede.
Am dat să mă întorc, să caut un loc unde să mă ascund, dar m-am ciocnit de ceva sau cineva. În faţa mea era semnul zeilor wiki. M-am speriat şi m-am dat câţiva paşi înapoi, împiedicându-mă şi căzând în fund. M-am uitat în sus şi m-am mirat să văd un tip cu părul verde şi îmbrăcat ca un rocker. Chiar dacă nu cred că voi înţelege niciodată de ce naiba ar exista tricouri cu semnul zeilor Wiki.
Tipul nu părea deloc să-i epse că tocmai se ciocnise cineva de el. Căuta ceva cu privirea şi părea tare înfricoşat. Apoi, undeva departe în pădure, am văzut-o pe Unica. Cu părul blond şi tare ciufulit. Cam atât puteam să-mi dau seama. M-am speriat imediat şi l-am tras pe tip de mână, dându-mi seama că el fugea de ea.
-Hai să urcăm în copacul ăsta, i-am zis, agăţându-mă de o creangă şi trăgându-mă în sus.
El nu a zis nimic, doar m-a urmat. Când am ajuns destul de su, am văzut pe cineva venind dintre copaci. Cineva ce târa ceva după el. Când s-a apropiat destul, mi-am dat seama că e tipul care se luptase adiniauri cu cel care... ăăă... vroia să mă omoare. Iar toporul care îl târa după el mă făcea să cred că (,) câştigase lupta.
Şi-a prins bine toporul şi l-a îndreptat cu putere către copac. L-a lovit iar eu mi-am pierdut echilibrul şi am căzut de pe ramură.

Care mai vrea să apară, să-mi zică.
Mai voiam să scriu ceva, dar am uitat. Iar.

26 răspunsuri:
| ww2Totenkopf a răspuns:

Tu chiar esti sadica.Cine erau aia doi care se sadfight)

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru ww2Totenkopf):

Afli tu.
Şi mă bucur că ţi-ai dat şi tu seama, într-un final, că sunt sadică. Majoritatea nu-şi dau seama până nu-i omor happy

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Pe je nu o sa il poti omora.Je te omoara pe tine cool

| suităr a răspuns:

Pă minee!

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru suităr):

O să te pun.

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Duel? Cel mai bun castiga.

| suităr a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Ti-a trecut supararea cu haribo?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru suităr):

Am fumat ceva pătrunjel de la Speed.

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Sunt atent.

| Speed99 a răspuns:

"Mai voiam să scriu ceva, dar am uitat. Iar."

*face palm*

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru Speed99):

Nu ceva legat de povestewinking

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Mi te imaginam mai albastra.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Devine din ce in ce mai interesant... Daca ai putea spune ceva cu mai mult sange, ici-colo, as fii super incantata happy puppy dog eyes

| MIRUNAmyra a răspuns:

Eu,oricum cam ciudata povestioara dar e pe gustul meu.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Chiar voiam asta, dar nu voiam ca toţi să moară aşa repede.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru MIRUNAmyra):

Mă bucur. Ai citit şi celelalte părţi? happy

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Stiu ca sunt putin egoita dar pot ramane in viata dar cu rani grave?☺

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Da laughing
Vroiam să pun şi asta, dar mai la sfârşit happy

| MIRUNAmyra a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Da,sa mai faci!