| anonim_4396 a întrebat:

Personajele principale din poveste sunt:
-Cupcackestar;
-Ani28IsBack1
Personajele secundare din poveste sunt:
-exceel;
-Pannda;
-Chiedy;
-zurikzurylury;
-RECTIFICATORUL;
-andrei2108;
-mia100~~~~
Ca personaje pozitive:
-Cupcackestar;
-Ani28IsBack1;(ca Ani)
-Pannda;
-zurikzurylury;
-andrei2108;
-mia100~~~~
Ca personaje negative:
-exceel(ca "Lordul exceel")
-Chiedy(ca "Informaticianul Chiedy")
-RECTIFICATORUL(ca "Regele Rectificator")

In ajutorul T/A-ului
Cap 1
O zi linistita la "Sediul TPU". In timp ce Cupcackestar, Ani28IsBack1 si mia100~~~~ isi mancau pranzul, Pannda da alarma catre sediu.
Toti se alarmeaza si incep sa strige si sa alerge ca nebunii prin sediu. Cupecackestar si Ani 28IsBack1 isi pastreaza calmul cu greu.Cupcackestar si Ani pornesc in graba spre biroul lui Pannda:
-Ce naiba se intampla? intrebara Ani si Cupcackestar speriate
- Fetelor nu eu am dat alarma!
-Dar cine? intreba isterica Ani
-Nu stiu cum Informaticianul Chiedy a spart parola de la calculatorul TPU?
-Stiu eu cum. E informatician nu? intreba Ani
Cupcackestar intervine nervoasa:
-Dar ce vrea de la noi?
-Vrea sa distruga T/A-ul nostru!
- Dar de ce? intrebara fetele nedumerite
- Pentruca Regele RECTIFICATOR era invidios pe noi si profitul pe care il facem cu aceasta categorie si o vrea el!
- Ce nesimtit! Spune sarcastica Ani
- Regele l-a trimis pe Lordul exceel in" vizita",iar noi trebuie sa il infrangem!
- Sunt de acord!
- Si eu! spune Ani nesigura
-Duceti-va si spuneti-le la toti!
-Am inteles!

Cele doua fete au fugit sa ii anunte si pe:zurikzurylury, andrei2108 si mia100~~~~
Toti cei anuntati s-au adunat in fata biroului si vurbeau despre ce s-ar intampla:
-#?!@*%+=#$
>-$%^&#@!?<
-#@$%^&)*!/?<
Deodata usile biroului s-au deschis,iar de acolo au iesittongueannda,Cupcackestar si Ani.
-Ne-am gandit la un plan! striga Pannda
- Ce plan?
-Lupta! au strigat cele doua fete de acolo
-Exact! Vom lupta pana cand ii vom distruge rand, pe rand!
-Oooo!
-#$>?
>-@!&&%$

14 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Lord? Nu sună copilăresc?

| Cupcakestar a răspuns:

-Ajunge! Nu mai vorbiti! spune Cupcackestar
-Pregatiti-va pentru atac! spune Pannda
-Sa traiti! toti cei de acolo raspunzand in cor!
Dupa ore si ore in sfarsit "oaspetii" sosira.Erau inarmati cu sabii si aveau armura si scup, pe cand cei de la sediul TPU nu aveau nimic pentru aparare.Cei de la sediul rival ii depaseau numeric.
-Hei nu stiam ca au si intariri! ii sopteste Ani lui Cupcackestar
- Nici eu!
Dar toate acele 'intariri' erau niste papusi ca sa ii descurajeze pe cei de la TPU, insa Pannda nu este asa prost.
-Ce credeati mai papa-laptilor ca noi chiar o sa va credem ca alea sunt niste intariri bune la lupta? Nu sunt, nu suntem asa prosti!
RECTIFICATORUL inghite in sec.
Cei de la TPU au sarit pe papusi si le-au daramat pana cand au ramas numai cei 3 "Genii" de la sediul rival.
Cupcackestar lupta cu Cheidy, Ani lupta cu exceel, iar Pannda cu Regele.

Dar cine credeti ca a castigat: Cei de la sediul rival sau cei de la TPU?
Ei bine, nici macar eu nu stiu cine v-a castiga! Asta vom vedea in capitolul urmator!winking

EXPLICATII: #@*&>

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff, ce rau e Chiedy asta! Trebuie distrus rand pe rand.
Normal ca voi o sa castigati, ca doar tu scrii chestiile astea.

| Cupcakestar a răspuns:

Sincera sa fiu nu mi se pare copilaresc. M-am gandit la un rege si... "oamenii lui". Voiam sa te fac un fel de rege! Nu-ti place?sad

| Crâstoşelul a răspuns:

Eşti penibilă cu poveştile astea, toţi sunteţi.

Gândiţi-vă de 10 ori înainte să postaţi ceva, asta este o categorie pentru amuzament, nu pentru poveşti idioate.

| Ashadow a răspuns:

M-am plictisit.Si nici macar n-am citit toata lista de personaje...

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Nu cred ca el e de acord:
http://3.bp.blogspot.com/......o1_500.gif

| єχcєєℓ a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți plac poveștile astea?laughing

| Speed99 a răspuns:

Bun deci ai bagat o droaie de copii care nici macar nu mai intra pe T/A si nu m-ai bagat pe mine. *face palm*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru єχcєєℓ):

Cred ca stii deja raspunsul la intrebarea asta.

| W3R4 a răspuns (pentru Speed99):

Nu plânge Speedy, la câţi scriitori sunt pe categoria asta...

| Cupcakestar a răspuns (pentru Crâstoşelul):

Daca nu iti place nu esti obligat sa citesti. Si de fapt nu sunt singura care pune povesti pe aceasta categorie!

| Cupcakestar a răspuns:

Deci aceasta este prima mea poveste si chiar si eu stiu ca nu mi-a iesit bine, asa cum voiati voi!sad Dar sunt sigura ca si voi la prima poveste nu v-ati descurcat asa bine! Poate la capitolul urmator ma voi descurca mai bine... Si va rog sa incercati sa nu mai fiti asa de rautaciosi!puppy dog eyes

| Crâstoşelul a răspuns (pentru Cupcakestar):

Nu sunt obligat? Ai dreptate. Dar când văd atâtea idioţenii pe T/A, nu mai rezist.

Ia-ţi nişte măsuri, şi postează ceva '' amuzant '' odată la o săptămână, şi să fie gândită cu cap, nu poveşti idioate fără amuzament.

T/A este pentru amuzament. Nu pentru poveşti idioate.

Ştiu că nu eşti singura, mai sunt alţii care nu gândesc bine înainte să pună întrebări '' amuzante ''.

Întrebări recente