| anonim_4396 a întrebat:

Sinteti superstitiosi?
Azi e vineri 13, aveti grija la pisica neagrahee hee tongue

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu m-am nascut intr-o zi de 13, deci, ar fi si culmea sa am superstitii.
Iar pisica neagra, daca e superstitioasa, n-are decat sa stea ascunsa! De ce sa-i port eu de grija? Sa-si poarte singura!

36 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Neahhh, nu cred, mai degraba aveti grija la Ursulika rosielaughing... upss am vrut sa zic la Scufita rosierolling on the floor

lolita
| lolita a răspuns:

Daca nu-mi ziceai tu azi este data de 13, nici nu stiam, si nu, nu sunt superstitioasa.

| pisoias a răspuns:

Nu cred in superstitii dar pentru mai multa siguranta am vopsit pisica.Acu nu mai e neagra e alba alba.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu prea cred eu in asa cevabig grin
Sunt doar superstitii laughing

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Nu sunt superstitioasa... dar cred in acea expresie "de ce ti-e frica de aia nu scapi"...se pare ca nu e spusa la intamplare.

| Marii a răspuns:

Nu sunt. Vineri 13 pentru mine e o zi normala, si pisica nu am cum sa o vad ca nu am voie sa ies din casa azi laughing.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

M'am nascut in 13 septembrie ...cred ca pentru ai mei a fost o zi cu ghinion, nu pentru mine laughing
13 cred ca'mi poarta noroc thinking

| Elly4all a răspuns:

Eu m-am nascut in zi de 13, si chiar imi place, nu sunt superstitioasahappy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu cred, dar e una alba ca neaua pe pervaz la geam... happy

Janina
| Janina a răspuns:

Vai, te urasc, acum nu mai ies din casa straight face
asta imi lipsea, vineri 13...ca in rest le am pe toate straight face

| Annitu a răspuns:

Mie mi-a mers f. bine.big grin a fost cea mai frumoasa zi din viata mea... day dreaming

mlm
| mlm a răspuns:

Din pacate nu sint superstitioasa, nu am fost si nici nu voi fiwinking

| Orannginna a răspuns:

Eu m-am nascut pe 13, oi fii vreun ghinion? laughing

Nu cred in astea oh go on

| remus a răspuns:

Timp de 25 de ani am avut aproape zilnic am avut tangenta cu cifra 13 ( nr. de marca pentru lampa de mina) pentru mine este nr. cu noroc, pisica neagra este chiar simpatica, ce vina area ea ca are blana neagra.

| Psihoyounger a răspuns:

Nu, nu prea sunt superstitios. Singurul lucru pe care il cred este deochiul. Mama era sa moara din el.

Psihoyounger

| MM a răspuns:

Pisica sa aiba grija, sa nu o calc azi tongue Nu sunt superstitioasa.

| Kandy a răspuns:

Nu's superstitioasa[-x! Am un coleg nascut pe 13 si e f. norocosbatting eyelashes oh go on! Nu am avut neplaceri in aceasta zi (cu mici ex... dar asta n'are legatura cu ziuabig grin)...eu chiar consider nr. 13 norocos happy

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu, nu sunt superstitioasa. Nu cred in asa ceva.
Ieri am avut o zi excelentalove struck!

| SimpleSergio a răspuns:

Vineri 13 s-a lansat filmul 2012 straight face

| StarDust a răspuns:

Mi se pare o porcarie la fel si chestia cu horoscop. ora nasterii. planete etc. dc credeti ca o bucata de pamant sau ce o fi ea care pluteste in univers va influenteaza deciziile? sau ora la care v-ati nascut? aa acum mai nou e faza cu numele si compatibilitati. nu vad legatura intre nume si personalitate.

| Dianna a răspuns:

Pt mine 13 e zi norocoasa:X...
si pana acum asa s`a dovedit a fi in mare masurabig grin. speram ca pana diseara sa fie binelaughing) sa nu ma calce vreo masinalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-s. Ma distreaza grijile altora legate de superstitii. Pot povesti, insa, cum o buna prietena extrem de superstitioasa si-a propus acum cativa ani intr-o vineri 13 sa nu iasa din casa. Totusi, iese sa scoata bani de pe card de la un bancomat din fata spitalului, aluneca (era iarna) si-si rupe piciorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furni, lasa-ma ca ma omori laughing... Stai sa respir laughing... Sa nu-mi spui ca de atunci nu mai iese din casa in vinerile care pica pe 13 rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cele trei ceasuri rele am scapat? Trebuie sa scuip in san sau ce? Pot sa scuip la tine daca tot trebuie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

13 este o data norocoasa, cea mai norocoasa pentru mine, Tedi este nascuta intr-o zi de marti, 13! Ce se putea mai bine ca sa imi alunge orice temere, superstitie sau teama legata de aceasta data? Sa nu uitam ca si tu, daca erai un strop mai rabdator si nu te grabeai sa-ti incepi existenta extrauterina, erai cu un picior-doua in 13! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am treaba cu numarul 13, suntem prieteni laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din contră, eu am noroc. Și azi am avut. happy Eu am ghinioane când mă aștept mai puțin...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In plus, astazi este si ziua fratelui meu, Nony! Implineste 44 de ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa am grija, ca pana sa-mi taie calea, a calcato o masina.acum nu-mi fac probleme nici cu mata nici cu data, ca oricum eu sunt de noapte si ziua mea incepe deseara la 9, 30, si se incheie maine la 7, 15.asa caaa... da nici mata nu era chiar neagra, ci ...mai gri asa.

Întrebări recente