| anonim_4396 a întrebat:

Sinteti superstitiosi?
Azi e vineri 13, aveti grija la pisica neagrahee hee tongue

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu m-am nascut intr-o zi de 13, deci, ar fi si culmea sa am superstitii.
Iar pisica neagra, daca e superstitioasa, n-are decat sa stea ascunsa! De ce sa-i port eu de grija? Sa-si poarte singura!

36 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Nu, nu prea sunt superstitios. Singurul lucru pe care il cred este deochiul. Mama era sa moara din el.

Psihoyounger

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu prea cred eu in asa cevabig grin
Sunt doar superstitii laughing

| MM a răspuns:

Pisica sa aiba grija, sa nu o calc azi tongue Nu sunt superstitioasa.

mlm
| mlm a răspuns:

Din pacate nu sint superstitioasa, nu am fost si nici nu voi fiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-s. Ma distreaza grijile altora legate de superstitii. Pot povesti, insa, cum o buna prietena extrem de superstitioasa si-a propus acum cativa ani intr-o vineri 13 sa nu iasa din casa. Totusi, iese sa scoata bani de pe card de la un bancomat din fata spitalului, aluneca (era iarna) si-si rupe piciorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furni, lasa-ma ca ma omori laughing... Stai sa respir laughing... Sa nu-mi spui ca de atunci nu mai iese din casa in vinerile care pica pe 13 rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cele trei ceasuri rele am scapat? Trebuie sa scuip in san sau ce? Pot sa scuip la tine daca tot trebuie?

| Barajag a răspuns:

Neahhh, nu cred, mai degraba aveti grija la Ursulika rosielaughing... upss am vrut sa zic la Scufita rosierolling on the floor

Janina
| Janina a răspuns:

Vai, te urasc, acum nu mai ies din casa straight face
asta imi lipsea, vineri 13...ca in rest le am pe toate straight face

| remus a răspuns:

Timp de 25 de ani am avut aproape zilnic am avut tangenta cu cifra 13 ( nr. de marca pentru lampa de mina) pentru mine este nr. cu noroc, pisica neagra este chiar simpatica, ce vina area ea ca are blana neagra.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu cred, dar e una alba ca neaua pe pervaz la geam... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

13 este o data norocoasa, cea mai norocoasa pentru mine, Tedi este nascuta intr-o zi de marti, 13! Ce se putea mai bine ca sa imi alunge orice temere, superstitie sau teama legata de aceasta data? Sa nu uitam ca si tu, daca erai un strop mai rabdator si nu te grabeai sa-ti incepi existenta extrauterina, erai cu un picior-doua in 13! tongue

| dean a răspuns:

Friday the 13th, beware of darkness, muahahaha hihi haha!

lolita
| lolita a răspuns:

Daca nu-mi ziceai tu azi este data de 13, nici nu stiam, si nu, nu sunt superstitioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am treaba cu numarul 13, suntem prieteni laughing

| StarDust a răspuns:

Mi se pare o porcarie la fel si chestia cu horoscop. ora nasterii. planete etc. dc credeti ca o bucata de pamant sau ce o fi ea care pluteste in univers va influenteaza deciziile? sau ora la care v-ati nascut? aa acum mai nou e faza cu numele si compatibilitati. nu vad legatura intre nume si personalitate.

| Marii a răspuns:

Nu sunt. Vineri 13 pentru mine e o zi normala, si pisica nu am cum sa o vad ca nu am voie sa ies din casa azi laughing.

| Dianna a răspuns:

Pt mine 13 e zi norocoasa:X...
si pana acum asa s`a dovedit a fi in mare masurabig grin. speram ca pana diseara sa fie binelaughing) sa nu ma calce vreo masinalaughing

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

M'am nascut in 13 septembrie ...cred ca pentru ai mei a fost o zi cu ghinion, nu pentru mine laughing
13 cred ca'mi poarta noroc thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din contră, eu am noroc. Și azi am avut. happy Eu am ghinioane când mă aștept mai puțin...

| Kandy a răspuns:

Nu's superstitioasa[-x! Am un coleg nascut pe 13 si e f. norocosbatting eyelashes oh go on! Nu am avut neplaceri in aceasta zi (cu mici ex... dar asta n'are legatura cu ziuabig grin)...eu chiar consider nr. 13 norocos happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In plus, astazi este si ziua fratelui meu, Nony! Implineste 44 de ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa am grija, ca pana sa-mi taie calea, a calcato o masina.acum nu-mi fac probleme nici cu mata nici cu data, ca oricum eu sunt de noapte si ziua mea incepe deseara la 9, 30, si se incheie maine la 7, 15.asa caaa... da nici mata nu era chiar neagra, ci ...mai gri asa.

| deeah a răspuns:

...nu sunt superstitioasa cred ca daca e sa se intample ceva rau se intampla si in alte zile nu neaparat in zii de 13hee hee:*

| Tyoh a răspuns:

Wai ce viata mea...asa-i.
e si Vineri 13... wai .OMG
rolling on the floor
nu ca as fi superstitioasa... dar probabil nu`e o zi foarte buna azibig grin

| Orannginna a răspuns:

Eu m-am nascut pe 13, oi fii vreun ghinion? laughing

Nu cred in astea oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Nici eu nu sint superstitios... doar uneori ma mai incearca un gind... daca ramin fara snickers stau si ma intreb... nu cumva sa nu mai gasesc la supermarket, sa-mi refac proviziilehee hee Sa nu dea subit foamea-n nehaliti si sa goleasca rafturile... pff, curat ghinion ar mai fi ala laughing tongue

| sam a răspuns:

Inseamna ca tu ai luat snickers'ul de la supermarket de nu am gasit eu azi!
eu ce mananc acum? tongue

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu, nu sunt superstitioasa. Nu cred in asa ceva.
Ieri am avut o zi excelentalove struck!

| Elly4all a răspuns:

Eu m-am nascut in zi de 13, si chiar imi place, nu sunt superstitioasahappy

Întrebări recente