| Ionascumihaita a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti la aceasta intrebare:„In blocul nostru exista 2 gemeni identici! Stim ca ei se numesc Florin si Sorin, si mai stim ca unul spune intotdeauna adevarul si ca celalalt minte intotdeauna.Care este Florin si care este Sorin?"
Va rooog foarte mult sa imi raspundeti...

7 răspunsuri:
| AnKuXor a răspuns:

Intreba-i ceva la care stii sigur raspunsul si stii ca o se te minta sau o sa-ti spuna adevarul.

| lmsps123 a răspuns:

''Gemeni identici '' nu ma pot opri din ras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le pui o intrebare la care stii deja raspunsul, cum spunea cineva mai sus.

| Ionascumihaita explică (pentru lmsps123):

Da mai inteligentule, pentru. cultura ta generala sunt gemeni care sunt la fel, identici, si altii care nu sunt extrem de asemanatori, cum ar fi gemeni-fata si baiat!

| Ionascumihaita explică (pentru anonim_4396):

Pai pe mine nu ma intereseaza cine este mincinos, pe mine ma intereseaza cine este florin si cine este sorin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Florin spune adevărul întotdeauna
Sorin minte întotdeauna
Știu asta pentru ca eu sunt Sorin.

| Lioana a răspuns (pentru Ionascumihaita):

Poate ca ceea ce voia sa spuna Imsps123 e ca nu sunt identici daca unul e sincer si unul e mincinos.

Întrebări recente