| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum credeți că ar fi lumea dacă nu ar mai exista răutate, invidie, ură, dușmani, conflicte și așa mai departe, știți voi o lume cu foarte multă armonie și compasiune între oameni, unde toți oameni sunt buni, înțelegători și cinstiți cu restul?
Cum credeți că ar fi viața într-o asemenea lume? Plictisitoare sau frumoasă?
Eu cred că ar fi plictisitoare.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La trivia exista o astfel de lume... ba prima nu a doua. Adica tu vrei sa nu o mai bage pe Udrea la inchisoare?

| Probot38 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ar avea de ce acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Probot38):

Hmmmm...usr nou, sau nu te-am mai vazut eu pe aici?

| Probot38 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam cont da nu prea intru

| Probot38 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si-ar pierde cativa oameni slujbele

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Probot38):

Aha, deci nu esti un junior

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns:

Undeva între cele două.

| єχcєєℓ a răspuns:

Ar fi fain o vreme.Sa merg pe strada fara sa imi e frica ca ma calca masina sau sa nu ii mai aud pe toti cum se barfesc pe la spate.Sau sa fie tigani de treaba care stiu sa citeasca si sa iti zica cat e ceasul(de ce nu)
Dar ar deveni plictisitor.E mai fain cand esti in razboi si ne batem intre noi ne injuram ne lasam gravizi si infectati cu hiv si ebola-chan.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Da, ar fi plictisitoare. O lume in care toți am fi la fel ar fi foarte plictisitoare, ne-am plictisi unii de alții.

| Totenn a răspuns:

Ar fi foarte plictisitoare.Totul trebuie sa fie echilibrat ca sa fie bine.

| TiberiuFasole a răspuns:

Vai... nici nu vream sa ma gandesc. Ahhh... prea tarziu. Ar fi o lume prea frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand n-or sa se mai dea pe dupa ureche voturi nu nef si ero! Atunci va fi o lume putin mai buna.

| anad a răspuns:

Ai descris "viata" din rai. Asa se spune ca va fi acolo. Cred ca este frumoasa, altfel de ce se straduiesc si isi doresc toti sa mearga acolo?

Întrebări recente