| NicoletaGeorgianaMoisoiu a întrebat:

Acum trei luni am cumpărat o mașină, am imatriculat-o pe numele meu (am făcut asigurarea pe o luna în vederea înmatriculării) și de atunci din luna lu iulie am tot făcut asigurarea din luna în luna (deci pe 30 de zile ) întrebarea mea este alta,eu nu am schimbat numerele de înmatriculare,iar de cate ori fac asigurarea (din luna în luna ) și o caut pe AIDA mie îmi figurează ca e valabila asigurarea fostului proprietar, deci sa înțeleg ca ea e încă valabila ce a vechiului proprietar?

2 răspunsuri:
| dusmanul86 a răspuns:

Salutare! Inseamna ca fostul proprietar nu a recuperat banii de pe asigurare.
Daca pe talon este numele tau atunci asigurarea lui este nula.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai da, e posibil ca omul sa fi lasat asigurarea si nu a luat banii inapoi pe ea. Insa numele de pe asigurare trebuie sa coincida cu cel de pe talon sa fie valida asigurarea.