| anca112000 a întrebat:

Buna, am o intrebare legata de aeroporturi. Pana unde pot merge fara bilet in interiorul aeroportului?
Vreau sa stau impreuna cu un prieten pana ii vine zborul.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de aeroport, la unele dupa ce ai trecut de vama si scanarea de, nu mai au voie insotitorii in sala de asteptare unde asteapta avionul.
Nici in Otopeni nu se poate, fiindca dupa ce preda bagajul la checkin, merge spre zona de vama, unde trece bagajul de mana prin scanner si de acolo nimeni nu mai are voie sa-l insoteasca.
Dar poate sta afara in sala mare, inainte de vama, pana ajunge la 1 ora inainte de imbarcare si apoi treace prin vama, ca se aglomereaza si nu mai ajunge la porta unde trebuie sa se imbarcheze, fiindca acolo vin autobuze care ii duce pe pista la avion.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana la poarta de imbarcare.

| Brizbriz a răspuns:

Pana la intrarea in avion, insa ar fi bine sa fi la fel de pregatit pentru verificarea de pe aeroport (fara chestii ascutite, lichide, samd)

| goguPatent a răspuns (pentru Brizbriz):

Hai sa nu il mai informam gresit...

| goguPatent a răspuns (pentru darrio2007):

Sa te vad cum intri in zona de control de securitate fara bilet.

| Brizbriz a răspuns (pentru goguPatent):

Https://www.cleverjourney.com/......no-ticket/
"In some airports, people can even cruise the duty-free stores and dine in fancy restaurants without having a valid airline ticket."
deci, pe unele airpoarte poti, pe altele nu

| goguPatent a răspuns (pentru Brizbriz):

Aha, deci l-ai informat gresit.

| Brizbriz a răspuns (pentru goguPatent):

Vad ca tii neaparat, deci... cum crezi tu

| darrio2007 a răspuns (pentru goguPatent):

Ai fost in Luton?

| goguPatent a răspuns (pentru darrio2007):

Da.
De 2 ori.
De ce?
Doar nu vrei sa imi spui ca ajungi la poarta de imbarcare fara sa iti scanezi biletul ca ar fi o mare minciuna happy

| darrio2007 a răspuns (pentru goguPatent):

Corect. Bravo!