| FredericChopin a întrebat:

Buna seara dacă mă duc în China asta înseamnă că voi manca DECAT MANCARE CHINEZEASCA sau ...adică mă gândesc că mâncarea ROMÂNEASCĂ e FOARTE APRECIATA n occident și...

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In China vei manca numai mancare chinezeasca, deoarece ei nu au bucatari romani si nu se mananca romaneste acolo.
Dar acolo exista McDonald, care se gateste in stilul chinezesc, ca hamburgherul ala nu are gust de hamburger ca-n Romania.

In ce priveste mancarea romaneasca din occident, te inseli! Traiesc de 30 de ani in occident si sarmalele romanesti nu sunt apreciate decat de romani, sarbi si croatii care traiesc pe aici.

| Wr3nch a răspuns:

Daca visezi la mici si ciorba de burta nu, nu o sa gasesti. Pe langa mancarea traditionala sigur au si chestii vestice, inclusiv fast-food.

| MachesAdi a răspuns:

Alege alta tara. Sunt dusi cu pluta ca popor... Au gandaci la meniu. Singurele 2 lucruri bune create de ei sunt hartia si 5G ( Dupa enspemii de incercari abia aparut. Nimic impresionant la cati locuitori sunt in prezent )

| Goddessss a răspuns (pentru MachesAdi):

Mai buni gândacii decât porcii.
aia mananca iarba

| gabicoo a răspuns:

Ai grija ca colo ciorba de burta se mananca cu betigasele.

| haileewatson a răspuns:

Logic ca vei manca mancare chinezeasca. Daca te duci in orase mari, locuri turistice sau lanturi de restaurante internationale, poti totusi gasi tot felul de bucatarii: italiana, tailandeza, vietnameza etc.
De ce doamne iarta-ma te-ai duce in China sa mananci mancare romaneasca? Nu vrei si tu sa traiesti cultura lor si sa incerci ceva nou?

| MachesAdi a răspuns (pentru Goddessss):

Fara suparare Eu sunt roman Daca te simti din China sau la ce ai scris e strict problema ta... Eu tot ii consider dubiosi mai ales dupa faza cu virusul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MachesAdi):

La 5g au lucrat companii din toata lumea.
La 6g lucrarile au inceput deja, peste 10 ani va fi pe piata. La fel, o munca multinationala

| Goddessss a răspuns (pentru MachesAdi):

Nu. eu zic ca nu vad nicio problema ca ei mănâncă gândaci sincer.
gândacii sunt si mai curați decât porcul care mănâncă numai mizerie și lături.
ceea ce noua ni se pare normal pentru ei e anormal (dar mai rar) și invers.
romanii cum naiba mănâncă carne in sânge, piele de porc aka șorici și alte mizerii? creier de capra etc. astea nu ti se par grețoase?
ideea e ca nu s de acord la ei cum mănâncă animalele vii și prea muuulte specii si combinații dubioase.
atâta

| Saiko93 a răspuns (pentru Goddessss):

Sincer, nu mananc ce ai enumerat acolo In afara, de carnea de porc si sorici. 2 la mana Nu prea imi pasa Eu i-am zis doar sincer omului astuia ca gandacii spre deosebire de porci sunt mult mai scarbosi Deci, parerea mea sa aleaga alta tara in afara de China...

| mi25 a răspuns:

Multe din restaurantele chinezesti - daca nu majoritatea - au si mancaruri europene.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înlocuiește cuvântul ăla "decât" cu altul!

Când te apucă foamea, să vezi că papi tot! tongue
Dacă nu, ia-ți mâncare românească la pachet (conserve cu fasole). ))

| haileewatson a răspuns (pentru Goddessss):

Singurul comentariu cu creier.

| Goddessss a răspuns (pentru haileewatson):

Tysm