| Halolaeue a întrebat:

Bună, știe cineva cum pot să ma mut în Republica Dominicană? Adică ce îmi trebuie? Trebuie doar să-mi iau bilet de avion si sa merg și mă descurc acolo? Ce limbi se vorbesc? Spaniolă?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este mai greu decat crezi, fiindca ai nevoie de viza de emigrare, care se face dupa ce intocmesti un pogon de acte si le depozitezi la Ambasada Republicii Dominicane.
Da, spaniola este limba vorbit si pe care tu trebuie sa o stii deja, ca sa poti trece de testul obligatoriu si eliminatoriu pentru emigrare.

| Halolaeue explică (pentru Violleta2022):

Aha. am înteles. tu ai ceva Instagram? Ca vreau să-ti pun mai multe întrebari te rog

| johnnny123 a răspuns:

Sunt curios pe ce criteriu ai ales Republica Dominicană, dacă nu știi sigur nici măcar ce limbă se vorbește acolo. Ai văzut niște poze cu plaja și ai zis "Acolo vreau să mă mut"?

Probabil nu realizezi, dar este o mare diferență între a merge în vacanță în Republica Dominicană și a trăi acolo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca turist, cu pașaportul. Cu treabă, doar cu viză.
https://www.godominicanrepublic.com/travel-to-dr/getting-here/
Dar să te muți acolo definitiv, doar că așa vrei, doar dacă ești bogat. Nu au politică de emigrare la ei.