| Gabrielaaaaaa1 a întrebat:

Salut, de cateva zile perusul meu are cateva simptome si nu stiu ce sa i fac, doar in seara asta m-am gandit sa ma uit la el pentru ca eu nu ma pricep si credeam ca totul este in regula si am realizat ca este bolnav dar nu stiu ce sa i fac, o sa merg maine la veterinar, simptomele ar fi ca sta tot timpul umflat cu capul in pene, are diaree si nu prea il vad mancand, si atunci cand l-am luat in mana era foarte slabit si nu mai poate sa zboare, cine s-a confruntat cu asta sa ma ajute cu un sfat va rooggg

4 răspunsuri:
| Leo1998 a răspuns:

Poate sa fie si trist. are oglinda macar? sau inca un perus ceva femela. ei nu pot trai foarte mult singuri daca nu au oglinda sau un companion

| Gabrielaaaaaa1 explică (pentru Leo1998):

Are perechea langa ea, dar doar unul s-a inbolnavit, le dau drumul prin camera sa zboare deoarece au o cusca micuta, am citit pe internet ca ar trebui sa le dau fructe insa ri nu vor sa le manance si nu stiu cum sa le introduc in mancare, astazi o sa o duc la veterinar

| Leo1998 a răspuns (pentru Gabrielaaaaaa1):

Incearca in loc de fructul in sine, sa storci putin fructul respectiv printr e mancarea lor. Pana la urma esenta si vitamina este suc ul fructului nu coaja happy

| Gabrielaaaaaa1 explică (pentru Leo1998):

Am fost la veterinar cu ea si i-a dat un vaccin si a murit de la vaccin. unde pot sa fac o reclamatie.sad