| anonim_4396 a întrebat:

Voi unde v-ați retrage/ evada din afara junglei de beton de la oraș?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La munte, in drumetie.

| relian a răspuns:

Eu as evada in afara orasului,sau la marginea lui,dar tot intr-o junga de beton laughing betonul este viitorul,ce sa fac sa stau pe strazi noroioase, sa iesi afara din casa si sa calci in noroi? Aleg jungla de beton din jurul casei, deci in afara orasului in primele sate, comune, dar inconjur casa de betoane laughing sa am iesire la strada asfaltata, cam asa as evada eu.

| ReddY25 a răspuns:

În Maldive

| Brizbriz a răspuns:

Bineinteles pe Yautja Prime, sa vanez predatorshee hee

| mi25 a răspuns:

In "casuța mea de veră, de la țeră".

| SingleForOne a răspuns:

Catre tarile nordice europene. Din cate am auzit, cei de acolo isi cam vad de treaba lor, si au o tranziție relativ ușoară dintre urban, rural și vacanțe (mai mult prin padure, munti, lacuri, etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jungla? Pare mai degrabă Sahara! Zici că oamenii au fost răpiți de extratereștriilaughing
Daca nu ești ok cu tine însuți psihic mă refer,oriunde te-ai duce viața poate părea ca o jungla! Eu am sesizat un lucru de la viață asta paradoxală, că în momentul când ești ok psihic,bine cu tine însuți,împăcat cu unele lucruri,atunci ești indestructibil,nimeni nu te poate dobora,tot ce e bun vine in lanț,in schimb când ești depresiv,negativist,pesimist,te plângi mereu atragi numai lucruri negative care par să fie interminabile,dar de fapt tu ești de vina că tu atragi in mod voit aceste nenorociri datorita percepției eronate despre viața,depresia te poate păcăli sa crezi că viața ta este distrusa ireversibil, că așa o să rămâi toată viața și lucrurile din viața ta nu se vor schimba niciodată, la fel și anxietatea!
Nu știu unde m-aș retrage, cred că la o mănăstire, pe muntele Athos daca as simți că nu mai pot, dar când simți că nu mai poți crede-mă că mai poți puțin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As alege sa-mi construiesc o casa undeva aproape de oras. In ziua de azi orasele sunt foarte importante si trebuie sa fim conectati cu ele. O locuinta in afara orasului, aproape de el, ar fi minunata happy

| tonyc7 a răspuns:

Depinde de posibilitatile fiecaruia. Sunt oameni care au unde sa se duca si oameni care nu au unde. Vai de cei din urma!

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

In Rusia la Putin!

| Ioana06i a răspuns:

Undeva la munte, sau într-o zonă cu foarte multă verdeață.