| DanyBv a întrebat:

Ati vrea ca cei care arunca deseuri pe jos sa fie amendati?
Sau ca cei care nu colecteaza selectiv(hartie la hartie, sticla la sticla, plastic la plastic) sa fie amendati?
Eu personal as vrea...

20 răspunsuri:
| 7Mary7 a răspuns:

Si eu as vrea. Daca oamenilor nu le pasa de mediul inconjurator, de natura, cu siguranta le va pasa de buzunarul lor!

| mgtow a răspuns:

Da.

| 7Mary7 a răspuns:

Devii enervant, pe bune; peste tot dau numai de melodia ta.

| axeldavid a răspuns:

Bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La faza cu aruncatul pe jos ai dreptate. Si mie imi vine sa ii injur pe astia care ii vad ca arunca gunoaiepe jos de zici ca sunt la ei in cocioaba.
Facand referire la partea cu sortarea gunoaielor, nu stiu daca ai vazut, dar camioanele care iau gunoaiele din tomberoanele alea ''facute special'' pentru fiecare categorie de gunoi in parte nu tin cont de asta si arunca toate gunoaiele in acelasi ''cazan''.

| scienceftw a răspuns:

Si eu as vrea.

| EJxJtK a răspuns:

Si eu as vrea...

| znstr a răspuns:

Dany cu totii am vrea, sau cel putin majoritatea, din care fac si eu parte. Daca am un servetel, ambalaj, sticla, orice, nu o arunc pe jos, prefer sa o tin in geanta si sa o arunc acasa, dar nu toti fac asta si de-aia Romania a ajuns echivalentul unui gunoi. Parerea mea e ca oricate amenzi si oricate locuri de reciclat si tomberoane ar fi, romanii nu s-ar conforma niciodata, tot pe langa ei isi tin gunoaiele. Asta e... happy

| iKronstadt a răspuns:

Bineînțeles. N-ar strica și o noapte petrecută în arestul poliției, printre borfași. Plus vreo 200 de ore de muncă în folosul comunității, în haine vărgate.

| Qudrimensional_Anna_1997 a răspuns:

Si eu as vrea.Asa ar fi corect si bine pentru mediu

| znstr a răspuns (pentru iKronstadt):

Buna idee asta cu munca in folosul comunitatii! Dar romanii o sa astepte si o rasplata pentru orele alea de munca.

| iKronstadt a răspuns (pentru znstr):

Să aștepte, că eu nu-i opresc laughing Răsplata va fi probabil băgarea minților în cap. Sper.

| znstr a răspuns (pentru iKronstadt):

Slabe sanse. laughing

| iKronstadt a răspuns (pentru znstr):

Mda, vor muri cu statutul de tinere speranțe laughing

| RadioactiveUranium a răspuns:

Eu personal i-as spanzura s-au le-as taia mainile cred ca suna diabolic ha ha ha ha

| Gentiana a răspuns:

Da.Corect.Cred ca macar fiecare a aruncat de cateva ori ceva pe jos, fie ca nu aveau un cos la indemana, fie ca le era lene, sau pur si simplu nu ii interesa. Dar asa ar fi corect.

| Darcos a răspuns:

Dany,Dany,Dany...
Tu crezi ca cei care arunca deseuri pe jos sa fie amendati? Atunci nu ar mai fi oameni care sa nu fie amendati.
Lumea nu e doar-Am pus o lege si gata.
NIMENI NU STA SA AMENDEZE LUMEA CA NU ARUNCA UNDE TREBUIE[Doar nu se duc in cosul de gunoi si se uita]

Nu aborda totul ca o joaca...Gandeste dincolo de limitele imaginatiei=>In realitate

| deutza02 a răspuns:

As vrea.eu de mult timp sunt ecologista

| r1a2 a răspuns:

Eu asa as face ca tine, ca eu mereu fac asa.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Si eu as vrea dar asta nu cred ca se va intampla