| anonim_4396 a întrebat:

Aveti vreo carte sau informatii despre voluntariat / antreprenoriat? Primul raspuns folositor, dau Funda!

Răspuns Câştigător
| vasiyo a răspuns:

Voluntariatul este activitatea de interes public desfasurat din propria initiativa.

7 răspunsuri:
| andreea9701 a răspuns:

Voluntat in Insula Pastelui

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru vasiyo):

Daca ai avea vreo carte sau informatii despre antreprenoriat, ar fi de mare folos.

| vasiyo a răspuns:

Antreprenorii reprezintă motorul sistemului capitalist; ei sunt cei care creează acea multitudine de firme si organizații care generează cele mai multe locuri de muncă la nivel mondial și din rândul cărora se vor dezvolta viitoarele corporații multinaționale. Daca am fost de ajutor funditaaa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru vasiyo):

Iti multumesc mult.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Incearca sa-l practici nu teoretic