| Toni1p000 a întrebat:

Salut. Eu sunt operator cnc. Sunt în perioada de proba am 1 luna. De 1 săptămână pentru ca ma descurc mi au dat o mașină sa lucrez doar eu pe ea. Oare ar trebui sa iau mai multi bani dacă am masina mea?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banii sunt in functie de cat ai semnat contractul, nici mai multis i nici mai putini.
Intrebarea ta nu face nici un sens, ca nu asa se platesc salariile si daca esti nemultumit, se poate renunta la tine si angaja altul, care accepta conditiile si salariul.

| Paul4Real a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce studii trebuie sa ai ca sa fii hoț?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Paul4Real):

"acum 15 ore | Paul4Real a intrebat:
Ce studii trebuie sa ai ca sa fii hoț?"

CLEPTOMANIA _NU este o profesie ( nu necesita nici un studiu), odata ce este o problema mentala, care se manifesta prin faptul ca o persoana simte un indemn incontrolabil de a fura lucruri.

| MistarGoGu a răspuns:

De ce? Lucrezi in acord *( la norma de piese facute )? Daca Lucrezi la timp *( plătit pe ora ) nu ar avea de ce! Pune -te tu in situatia patronului! Ai plati pe cineva in plus doar ca i-ai dat pe " mana " masina lui? Nu cred! Orice patron plăteste in PLUS un om daca aduce plus valoare in firma lui *( agenți de vânzări, agenți de marketing, )!

| Toni1p000 explică (pentru MistarGoGu):

Eu pe zi trebuie sa fac 500 de piese. Eu fac 1000 și și vreo 5 rebuturi.

| Paul4Real a răspuns (pentru Toni1p000):

Vorbeste cu patronul si spune-i exact ce ai spus acum, să ne dai si nouă raspuns la rezultat

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Vrei marire dupa o luna?
Esti in perioada in care trebuie sa inveti, ei investesc in tine, deocamdata esti o pierdere pentru angajator.