| ricBalint a întrebat:

Salutare, am facut acum inscrierea pe TPU, si as vrea sa va intreb daca cineva a mai avut aceasta problema in Romania.
De cand m-am intors in Romania am pus folii pe geamurile din spate. Unde am fost m-ai dat si certificarea RAR. Cam acum o saptamana am fost oprit pentru un control si domnul politist m-ai spus ca nu este valida pentru ca masina nu este inmatriculata pe Romania, si ar trebui sa am autorizatia statului de provenienta a masini.
Multumesc in anticip.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Omologarea in orice stat membru este valabila la nivelul întregii Uniuni Europene.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Polițist, ce pretenții ai?!?

| ricBalint explică:

Deci in teorie nu imi poate lua talonul masini cum m-ai spus el.

| regis a răspuns (pentru ricBalint):

Din pacate ti-l poate lua, dar pe nedrept.