| Cristi_Dan_2000 a întrebat:

Oare banii din Republica Moldova se pot schimba la noi in tara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se pot, la o unitate bancara sau casa de schimb valutar.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca se pot schimba

| anonimg a răspuns:

Nu. Leul moldovenesc este o valută care nu îți schimbă nici o bancă din România. Și cred că nici casele de schimb valutar. Poate doar undeva la granița cu Republica Moldova.

| Salontanul a răspuns (pentru anonimg):

Este dificil dar nu imposibil. La casele valutare din zona granitei 100% se poate. La banci mai greu. Eu stau in zona de granita cu Hungaria si la particulari schimbi automat. Uite si in Bucuresti: http://bit.ly/2DVvTH6

| anonimg a răspuns:

Daca gasesti sa ne spui si noua cum si unde ai rezolvat problema. Poate ca cineva se va mai intalni cu problema aceasta.