| adrianpetrican a întrebat:

Persoanele cu dizabilitati mintale pot face bani pe internet?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Multi - care au dizabilitati mentale - fac bani, chiar si pe internet.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, și asta din multe motive.
Diagnosticul de dizabilitate mentală este de multe ori pus greșit.
O să revin să vă ajut concret, dacă întrebați pentru dvs.

| NotNamed a răspuns:

Depinde de gradul dizabilitatii, de ceea ce stii sa faci, cat de talentat esti, ce experienta ai, ce domeniu de activitate este si cat este de cautat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde bineinteles de gravitatea dizabilitatii.

| InOrOut a răspuns:

Da si inca multi. Mai ales in jurnalism.

| Dddonkey a răspuns:

Daca nu au probleme severe de miscare sau care le afecteaza luarea de decizii nu as vedea de ce nu.
Oricum cam realitatea noastra s-a mutat in lumea online-ului pentru o mare parte a planetei.
Cu toate ca pate acestia sunt cei care ar trebui ajutati de stat si nu lenesi si cersetori.

| asuari a răspuns:

Oricine poate sa facă bani pe internet cu un small business. Cu muncă totul se poate. De exemplu pot vinde diverse handmade-uri.

| adrianpetrican explică:

Eu sunt cu monedele digitale

| doctorandus a răspuns (pentru adrianpetrican):

Monedele digitale sunt o afacere. Daca stii cand sa vinzi si cand sa cumperi, ajungi om bogat. Din pacate nimeni nu are de unde sti asta.

Daca-ti bagi toti banii in monede digitale poti ramane lefter, nu-ti ofera nimeni nicio garantie de recuperare a pagubei.

Iar OneCoin e o escrocherie antologica, BBC-ul are un serial pe tema OneCoin.

| DascaluIoan a răspuns:

De ce să se chinuie pe internet? Să se facă membru de partid