| forever4u a întrebat:

Voi...cand vreti sa alegeti ceva important in viata voastra, alegeti cu inima sau cu capu?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Totul porneşte de la creier: şi gândurile, şi preferinţele, şi sentimentele...

Încerc să nu uit că îl am şi să folosesc în special emisfera stângă la o putere decentă, când vine vorba de alegeri importante, care necesită pragmatism şi concentrare.

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Cand este ceva foarte important atunci aleg cu "capul".

| forever4u explică (pentru evenso):

Si cand e vorba de iubire?

| evenso a răspuns (pentru forever4u):

Mai demult cand era vorba de iubire ma gandeam doar cu inima, nu-mi pasa ce-mi spune mintea, acum deja am invatat un lucru, cand e vorba de iubire trebuie sa te gandesti si cu inima dar si cu capul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Lasă-te ghidată de inimă. Nu te înșeală.

| Ƨirenia a răspuns:

Cu capu', absolut.

| Zaied a răspuns:

Femeile cu inima, barbatii cu capul.Asa este si a fost dintotdeauna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zaied):

Ha! Sunt fată şi nu înţeleg cum e să te laşi ghidat de un organ. Întrebarea asta e metaforică, a alege cu inima e o metaforă. Nu mai generaliza.