| Pamanteanul a întrebat:

Voi pe ce dați banii de obicei?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe tot ce vad si-mi place!

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Violleta2022):

Ochii văd, inima cere, aș lua dar n-am cu ce. laughing

| oglindasultanului a răspuns:

Pe certuri cu baieti care nu-mi plac si ei trag de mine pentru "relatie".

| Invictusman a răspuns:

Haine, femei și dulciuri

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Mulți dintre noi cheltuie banii pe lucruri care nu ne sunt de folos și pe care nu le vom folosii vreodată. Cumpărăm fiindcă acum avem posibilitatea, însă în copilărie nu am avut.Cumpărăm din dorința de a ne mândrii, din lăcomie, nu ne mai oprim din adunat.Cumpărăm din răutate, să zicem că unui prieten banca i-a scos casa la licitație în urma datoriilor, eu i-o cumpăr, însă nu pentru a face o faptă bună și să o returnez ci să-i demonstrez că eu am bani, dețin puterea și pot dacă vreau să-i fac rău.Cumpărăm fiindcă unii cred că obiectele, lucrurile materiale ne fac fericiți.Pentru unii cumpărăturile au devenit o dependență, niciodată nu au destul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ce-mi doresc.