| x2gk9r a întrebat:

Salut…Vreau un sfat.
Am ales ieri un Smart Wifi de la telekom ca am si eu abonament la ei de 2 ani si ceva si am platit un avans la Smart Wifi 200 de lei ca cica daca il iei inclus fara sa platesti scade viteza asa ca am platit sa mearga mai bine si merge bine, nu pot sa zic.
Dar am incercat sa adaug calitatea video ului la tv pe yt 1080p si se intrerupe, tot pe 480 p merge si ma enerveaza rau.
Repet e abonament:NELIMITAT 5.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai da, pentru ca daca inainte sa faci contract iti luai 2 minute sa citesti oferta vedeai ca :

"Cu Nelimitat WiFi, ai trafic de date nelimitat la viteza 4G și o lățime de bandă de 1, 5 Mbps care asigură o rezoluție de maxim 480p/calitate DVD pentru conținutul de video streaming."
Deci mai mult de 480p nu merge, si nici nu ar trebui.

| x2gk9r explică (pentru Wr3nch):

Merge cateodata 1080 p e ok dar am platit 200 de lei avans sa nu scada internetul ca daca nu plateam dupa un anumit timp scadea…

| x2gk9r explică (pentru Wr3nch):

Oare daca schimb abonamentul de la NELIMITAT 5 la NELIMITAT 10 sau 8 Vad o schimbare?

| x2gk9r explică (pentru Wr3nch):

Eu de ex am pe tel la cartela NELIMITAT 10 si va spun sincer ATAT DE BINE O MERS NET UL N AVETII IDEIE DUPA UN TIMP O INCEPUT SA MEARGA GREU, un sfat?

| Wr3nch a răspuns (pentru x2gk9r):

Poti sa schimbti in orice abonament vrei, pe Smart WiFi nu merge peste 480p din cauza ca asa e facut. Cat priveste abonamentele telekom, toate mentioneaza ca ai cativa gb la viteza mare, si dupa scade.