| gahnic1 a întrebat:

Bună! Întâmpin o problema pe aplicația vinted, mi se accepta ofertele automat și nu știu cum să rezolv asta. Mă puteți ajută?
Mulțumesc ❤️

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce oferte faci tu pe vinted, daca spui ac ti se aproba automat?

| gahnic1 explică (pentru Violleta2022):

Scuze, m-am exprimat greșit. Voiam sa zic ca îmi vând hainele și cumpărătorul dacă vrea să mi le achiziționeze cu prețul pus, mi se acceptă automat. Fără ca eu să apăs pe "accept". Adică dacă as avea doi cumpărători, mi s ar vinde automat la primul chiar dacă eu as vrea sa-l vând la cel de-al doilea

| Violleta2022 a răspuns (pentru gahnic1):

Pai asa si trebuie, odata ce l-ai pus cu pret fix la vanzare, ca primul care accepta ofert ta sa fie unicul cumparator.
Tu nu ai de ce sa apesi pe "accept", ca nu ai selectat sa negociezi pretul, ci doar "vanzare directa" pe pretul postat de tine.
Deci care-i problema ta?
Nu inteleg...
In nici o aplicatie de vanzari nu exista sansa sa alegi tu vanzatorul, doar daca postezi ep Fb-ul tau si atunci trimiti cui vrei tu, dar pe website-uri de genul Vinted, ebay sau alte site-rui care vand second hand, nu exista optiuena sa refuzi clientul, ca te poate reclama si vinted iti poate bloca contul.
Bucura-te ca ti-ai gasit cumparator pentru ce ti-ai postat, ca ai luat pretul care ti-l doreai si acum astepti plata in banca sau discuti cu cumparatorul sa-ti plateasca "ramburs" la primirea coletului.

| gahnic1 explică (pentru Violleta2022):

Îți mulțumesc pentru răspuns! Sunt noua pe vinted și chiar nu știam ca e normal, de asta am și întrebat. N-am avut niciodată o alta aplicație de vânzare, dar, repet, îți mulțumesc