| EnacheMarianEmil a întrebat:

Poate sa dispara datele de pe Hard extern?
Pot fi recuperate?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

1. pot sa dispara datele de pe un HDD definitiv daca sunt rescrise!

daca te referi la o defectiune atunci este altceva!

2. pot sa fie recuperate in anumite cazuri datele cu softuri speciale, daca nu au fost rescrise acele date, si bineinteles daca acel HDD nu este defect!

| EnacheMarianEmil explică (pentru Simpatic):

Cum adica rescrise

| Simpatic a răspuns (pentru EnacheMarianEmil):

Datele de pe un HDD dispar definitiv doar atunci cand sunt rescrise cu alte date noi adaugate pe acel HDD sau atunci cand sunt "rescrise" special in acest sens cu softuri de specialitate
datele sterse simplu cu "delete" pot fi recuperate de exemplu, tot su softuri speciale!

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Ms pentru funda!