| Nero a întrebat:

Buna
Cum este corect
(eu) te tai (pe tine)
(eu) te tau (pe tine)
?
(nu de alta dar m-am uitat la RObotzi si ala tot zicea te tau te tau...)
happy

Răspuns Câştigător
| Eddie_4354 a răspuns:

IN ARDEAL ASA SE SPUNE EU TE TAUtongue
as zice lumea.
cum zic moldovenii. amu in loc de acum
asa si ei zic eu te tau
nu e numai la roboti.
asa se vorbeste in ardeal

75 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Ha, ha, ha! Eu ma tau pe tine...cred, ca glumesti!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Incultilor.

| CandyTetris a răspuns:

Aveam un coleg care pana prin clasa a 3-a a spus tot tau asta, tau aia.Mai tarziu am observat ca multi copii fac greseala asta, cel putin in ardeal.E draguthappy. Hope I helped.happy

| Adredemesconf a răspuns:

Cum au zis si ceilalti laughing.

| RoxxuInna a răspuns:

(eu) te tai (pe tine)
faza aia de la robotzi este doar asa de amuzament.

| Biiiiiia a răspuns:

(Eu)te tai(pe tine) este corect.
La RObotzi este "te tau" pentru ca e mai haios asa laughing

| Nero explică:

Pentru toti, eu nu invat din RObotzi dar am mai auzit acest cuvant si la alti oameni pentru ca cum au spus unii este folosit in ardeal si eu stau in Mures deci...

| Nero explică:

Apropo cred ca RObotzi sant facuti in cluj dupa cum puteti vedea in episodul 8 "Huda" numarul daciei care cade pe manelist este CJ 02 MO =]]

| coxx a răspuns:

Te tau? ¿¿¿ laughing
te tai ii corect

| diidii a răspuns:

Evident ca "te tai" e corecthee hee.

| danahh a răspuns:

Pai eu te tai pe tine nu te tau happy

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

cati ani ai? laughing

| Narcis2007 a răspuns:

Te ling!

| Domyno a răspuns:

Mda... m-a asteptam sa isi dea seama macar unul dintre voi de "anomalie"! Acel "TE TAU" nu e pus la intamplare. Cand Mo si Foca se intalnesc, Foca avea o carte de psihologie... iar pe coperta ghiciti de simbol era? Era "TAU"! De aceea cei de la creative monkeyz au inlocuit "tai" cu "TAU"!winking

| Cristiana1906 a răspuns:

Corect este te tai...

Răspuns utilizator avertizat
| Kerli a răspuns:

Corect este te tai, infinitivul este a taia
Te tau este incorect deoarece nu exista infinitivul a taua

| DAC a răspuns:

Firesc ca "eu te tai", dar alea sunt niste desene si nu chiar educative.
Nu trebuie sa inveti de acolo! Au zis asa pentru a fi mai haios happy

| CrazyLife a răspuns:

Buna ...corect este eu te tai pe tine

| Deĺααα a răspuns:

Buei big grin Corect e,, eu te tai pe tine'' ai vazut ca la RObotzi aia... de multe ori nu vorbeste asa mai corect ca no nici nu-mi gasesc cuv. acum au o voce mai-? nu stiu cum sa iti zic. laughing,, undiva p`as '' intelegi big grin? e doar sa ne amuzam noi. big grin laughing nu de alta daca era sa zica,, undeva pe aicia in loc de undiva p`as '' nu ne-am mai rade. laughing asta e parerea mea...

| waXonwaXoff a răspuns:

Ma bucur ca prin curiozitatea ta m-ai lamurit si pe mine cu ajutorul intrebarii si ma bucur ca am gasit inca un fan robotzi!

| Andradaaaa a răspuns:

Te tau te tau rolling on the floor)
si eu m-am uitat la roboti love strucklove struck

rolling on the floor))))

| MissDelevingne a răspuns:

Pfaaaaai...si tu te iei dupa robotzi?

| MissDelevingne a răspuns:

Eddie spui o mare greseala,n ardeal se spune te tai, toata lumea spune, daca nu stii nu te aga
numai inrtr-un oras sunt oameni cre spun asa deci...

| Yumitsu a răspuns:

Hai sa ne tauiem impreunalaughing

| andragrigoras2000 a răspuns:

laughingeu te taulaughinge este ceva amuzant.coect cred ca stim cu totii ca e eu te tai pe tine, desi e cam ciudatlaughing
eu nu tai oameniirolling on the floor
daca acel robot se referea la o bucata de pizza.atunci mai zic si eulaughingeu nici nas mai sta pe ganduri:p
funditzzza?thinking
a si mai e ceva.robotzii nu pronunta corect limba romana, ca sa icem asa, si pronunta gresit anumite cuvinte.in loc de te tai ei zic te tauhee hee

| spyke321 a răspuns:

Te tai este corect.
La Robotzi fac astia orice numai sa fie mai haios clipul. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| UnConTroLLed_6190 a răspuns:

Dont think at stupids things, what the owners of that site write "te tau" just for fun.Ma sparg cu englezalaughing

| andrey910 a răspuns:

Este prima data cand aud "te tau"...