| Nero a întrebat:

Buna
Cum este corect
(eu) te tai (pe tine)
(eu) te tau (pe tine)
?
(nu de alta dar m-am uitat la RObotzi si ala tot zicea te tau te tau...)
happy

Răspuns Câştigător
| Eddie_4354 a răspuns:

IN ARDEAL ASA SE SPUNE EU TE TAUtongue
as zice lumea.
cum zic moldovenii. amu in loc de acum
asa si ei zic eu te tau
nu e numai la roboti.
asa se vorbeste in ardeal

76 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Te tai

| Evee04 a răspuns:

Te tai este corect la RObotzi fac glume nu vorbesc bine ei vor sa fie amuzanti sa stii happybig grin

| alinutza_1073 a răspuns:

Corect este...te tai

| RainUmbrella a răspuns:

Te tai e corect vezi si in DOOM in DEX plus ca la Robotzi gresesc cuvintele intentionat pentru amuzament.

| KaMy a răspuns:

Te tai este corect nimic ce zice la robotzi nu este corecta(in afara de ceea ce zice foca)hee hee

| CrazyLifex17 a răspuns:

Corect este te tai

| B0GDI a răspuns:

Sincer esti foarte prost daca nici macar atat nu stii si ca un serial ca RObotzi te-a facut sa ai confuzii in privinta asta...

| pisoias a răspuns:

Depinde de varsta:daca ai pana in 5 ani merge si te tau dar daca esti nitel mai mare nu mai merge e...rusiniiica.Acolo era doar o gluma.

| Yoคna a răspuns:

Te tai in bucati.hee hee

| MetalRocker a răspuns:

Vezi ca te tau daca nu scrii tai!

| tomyk a răspuns:

Corect este te tai.Asa fac ei de dragul comediei:d

| DenySse_9735 a răspuns:

Aman-2

| DanDannn a răspuns:

Te tai este corect gramatical. Te tau nu inseamna nimicwinking robotzii fac haz de necaz.

| GumitzaXD a răspuns:

Draga Nero,corect este te tai,dar in RObotzi au pus ''te tau''fiindca suna mai frumos,ciudat,infricosator si parca rima mai bine, daca chiar vrei sa aflii, trimite-le un mesaj celor de la C.M! pup

| LittleWolfLover a răspuns:

laughing se pare ca avem mai multi fani la RObotzi. dar corect e,, te tai,,

| xOneTwoThree a răspuns:

(Eu)te tai(pe tine).`este corectH:].

| DildăuPaispe a răspuns:

Normal ca "te tai" e corect

| Alessio_8778 a răspuns:

Ardelenii zic : eu te tau
Moldovenii zic : ieu ti tai
Oltenii zic : eu te taiashi laughing)) ba ce ma amuza la olteni e ca ei aproape la orice cuvant au sufixe amuzante -ati,-asi,-arati, etc

| kresycenzia a răspuns:

Corect este te tai. La RObotzi stiu ca a spus "Te tau, te feliez, cu talent de decupez" pentru ca in special era o scena ce se petrecea in iad, din cate ai observat si tu, cel care spunea asta era de fapt un drac. Si eu m-am uitat cu multa admiratie la acest episod (am memorat si replicile), insa nu am mai auzit pana acum pe nimeni sa spuna "tau" in loc de "tai". In orice caz, corect este tai. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos.

| selly_9145 a răspuns:

laughing te tai, normal!

| Love_6750 a răspuns:

(eu) te tai (pe tine)

| Zaffy a răspuns:

Te tau...
se foloseste la ardeal
asa se spune pe acolo

| GmG a răspuns:

Te tai e forma corecta happy

| Semndeintrebare a răspuns:

(eu) te tai (pe tine) asa este corectbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

tu mata-i pe mine, asa e mai bine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tau te feliez cu talent te decupez happyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa moara familia lu` ala care o dat nef si stupid happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect este te tai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tau te feliez cu talent te decupezlaughing su app pe ala il cheama Mo! angry