| Lareas a întrebat:

Cum v-ati găsit jumatatea?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Am cautat-o eu. Nu am asteptat sa vina ea la mine, cum fac unii.

| Lareas explică (pentru darrio2007):

Eu sunt timid, imi este grreu

| darrio2007 a răspuns (pentru Lareas):

Cand esti timid este mai greu. Te inteleg. Va trebui sa treci peste timiditate.

| Lareas explică (pentru darrio2007):

Nu pot.Mi-e frică.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lareas):

Frica e una, timiditatea e alta. Câti ani ai?

| Simpatic a răspuns:

Eu si CRBL asa ne-am gasit jumatatea...cu ajutorul 'vrajitului'winking

https://youtu.be/mGbGPzWjrrU?feature=shared&t=29

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu am gasit-o, dar stiu cum au facut-o altii, cunoscand cat mai multi oameni.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Nu am gasit-o!

| cilia6na a răspuns:

Simplu! a venit din senin, nici nu ma așteptăm vreodata ca o sa dau de asemenea persoana
nu știu daca din întrebarea ta ar trebui sa se inteleaga un,, cum v-ati gasit jumatatea ca sa o gasesc si eu,, sau o simpla intrebare pusa din curiozitate
Daca e prima, stii cum se zice, wait for the right person, fiindca o sa vina la tine fara sa o cauti. Cu cat o sa astepti si o sa ai relații pe baza de respect in primul rand, o sa ti gasesti iubirea aceea minunata la care speri de atata timp. Viața merge inainte si fara o relatie 50/50 cu un partener toxic care nu iti ofera împlinirea aceea de care ai nevoie.din contra,merge si mai bine,asa ca ai rabdare si o sa vina SINGURA(sau cine stie,te vei ivi tu in viata omului aceluia) O sa gasesti oamenii care te iubesc si tin la tine cu adevărat.
eu spre exemplu nu cautam relatii in perioada aia,eram linistita,nu mi-ar fi pasat catusi de putin de vreo persoana in sensul romantic. A venit el si totul s-a schimbat in bine! Am iesit,am vorbit unul cu altul(chiar daca a fost la inceput o perioada mai dificilă,nu puteam sa ne vedem des) dar a fost spre bine.da,au existat argumente MARI,plansete si cuvinte spuse poate fara sa vrem,dar am trecut peste si am invatat din ele. Tine minte,intr o relație o sa existe si certuri,e inevitabil chiar pentru ca tocmai din ele invatam,ne schimbam in mai bine si ne revizuim comportamentul pe care poate îl consideram ok inainte, dar nu era.
Eu cel putin ma simt foarte fericita cu el, ne intelegem, avem interese comune DAR si necomune, din nou, un lucru normal (nu toti suntem la fel) dar invatam să apreciem omul asa cum e, iubindul din ce in ce mai mult pentru ceea ce e el happy

| Lareas explică (pentru cilia6na):

Vine dacă stau în casă și nu abordez?

| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru Lareas):

Da frate, vine ca si comanda de la glovo!

| luciiii13 a răspuns:

Nu mi am gasit jumatatea pentru ca m-am nascut intreg

| ria01 a răspuns:

Nu stiu de altii, dar eu m-am nascut intreaga laughing)