| Cineva123456 a întrebat:

Voi cum țineți marea parte a banilor, cash sau pe card? De ce?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deaia ca sa intrebi tu, pe card

| gabicoo a răspuns:

Ținem cu dinții de ei.

| eliancodrut a răspuns:

Pe card, deoarece marea majoritate a cumparatturilor le platim cu cardul. In prezent si la piata sunt vanzatori care au carduri.

| TimberWolf a răspuns:

La saltea!

| Batmanel a răspuns:

Cash, urasc companiile private, aka bancile, care ne taxeaza cand primim sau scoatem proprii bani, plus, vom fii obligati ca in afara, sa primim banii pe card ca vezi draga doamne evaziunea fiscala.
Dar fiindca in secolul curent nu se poate fara, am pe el de un salariu mereu, pentru cumparaturi sau ceva plati online.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am cash deloc, doar bani in contul bancar si credit carduri cu care platesc peste tot.
Australia nu mai foloseste cash, poate extrem de putin, ca aici totul se face prin banca si platesti peste tot cu cardul bancar.

| Cineva123456 explică (pentru Batmanel):

Pai și cum faci primești salariul in cont și după scoți de la bancomat tot sau cum? Eu țin și pe card ceva dar la fel ca tine prefer cash numa ca nu îs angajata nu am salar