| Dismally a întrebat:

Ce iti lipseste pentru a putea fi fericit/a?

88 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Sufletul pereche laughing

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Inteligența pentru a lua restanța

Dorința de evoluție din cauza lenii

Viața e urâtă.

| sIncognito a răspuns:

Cred ca in viata asta, nu e posibil sa fii fericit intr-un mod linear, in continuu. Am incercat de-a lungul timpului sa ma educ cognitiv ori sa-mi sucesc perceptia asupra situatiilor, caci cel mai important e ce crezi tu despre ce se intampla. Cu toate astea, in momentul in care reusesc sa raman neafectata dupa un anumit tip de situatie, apare o alta care e de alta natura si pentru care nu m-am antrenat. Imi vad sentimentele precum ilustreaza aparatul care iti monitorizeaza bataile inimii, sus-jos, sus-jos. Cand sunt jos privesc momentele de sus cu tristete si oftica, cand sunt sus privesc momentele de jos cu rusine. Mereu am fost mai imatura emotional. Din pacate nu poate exista educatie teoretica pentru suflet. Tocmai fiindca e suflet, se educa prin experienta. Ce lipseste? Mi-e rusine sa zic si totodata sunt destul de ofticata, haha.

| Subsemnatul123 a răspuns:

N-o sa mai fiu orice as avea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Linistea sufleteasca asta e tot ce imi doresc ca sa fiu fericit dupa o viata de tot rahatul plina de lipsuri si greutati, umilinte, un pic de liniste de relaxare daca as putea spune asa si mai important un loc pe care sa il pot numi ACASA.

| bogdan324 a răspuns (pentru Dismally):

Este si logic ca m-ar face fericit, sunt un materialist de profesie.

| Freya1 a răspuns:

Mai multa sanatate si o casa proprietatea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi lipseşte încrederea faţă de prieteni pe care am pierdut-o demult şi iubirea familiei faţă de mine, simt că toţi mă urăsc. Nu ştiu cum unii au tot ce vor şi le ţâşneşte toată bogăţia pe toate găurile.

| ForeverAlone97 a răspuns:

O persoană de sex feminin cu care să am o relație, să mai pot schimba 2 vorbe, etc.

| gogu220 a răspuns (pentru Catrice):

Dacă ar fi 2-3 cifre la sumă poate ai gasi şi pe aici.
Pentru 5-6 ar trebui să fi Demi Moore în 'propunere indecentă'. :-)

| gogu220 a răspuns (pentru Andreeush):

Andreush, ştii şi tu că viaţa asta e cronologică. Începe cu biberoane, continuă cu papuşi, doi - trei ani cu discoteci, de abia apoi te gândeşti la sufletul pereche.
Cred că tu eşti la mijlocul perioadei de discotecă.

| Frank51 a răspuns:

Nimic. Nu ar strica un mercedes, dar nu ma plang.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic in plus. Poti privi in alt mod.

Trebuie sa ma descotorosesti de ceva pentru a te mentine fericit continuu.

| Dismally explică (pentru Hammurabi):

Cat timp esti fericit cu ce ai este perfect.

| Dismally explică (pentru mgtow):

De ce artificiala?

| Dismally explică (pentru RAY):

Din pacate da.

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Atunci cauta un prieten special si o chitara tot speciala happy

| Dismally explică (pentru Andreeush):

Succes happy

| Dismally explică (pentru 1231242):

Daca ai o singura restanta nu stai rau big grin

| OldSoul a răspuns:

Doua milioane de euro in cont.

| Dismally explică (pentru sIncognito):

Cu toate acestea am cunoscut oameni care par fericiti in mod constant si oameni care spun ca fericirea este doar o alegere si ca toti putem invata sa privim orice situatie in asa fel incat sa fim afectati negativ cat mai putin.
De ce sa-ti fie rusine?

| Dismally explică (pentru OldSoul):

Daca ai avea acum doua milioane probabil ti-ai dori 100...

| Dismally explică (pentru Subsemnatul123):

Asta nu ai de unde sa stii.

| Dismally explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu cred ca linistea este mai importanta decat casa dar este adevarat ca fara casa e foarte greu sa fii linistit.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Increderea fata de prieteni o poti capata din nou iar iubirea familiei e posibil sa o ai deja, doar sa nu realizezi tu ca ea exista.

| Dismally explică (pentru Freya1):

Sanatate sa ai ca o casa o poti face in timp.

| Dismally explică (pentru ForeverAlone97):

Asta nu e chiar asa de greu sa gasesti.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

In cazul acesta e si mai simplu happy

| Freya1 a răspuns (pentru Dismally):

Asa ai crede ca e simplu.
Cu sanatatea nu stau foarte bine dar poate o sa ma descurc, iar daca nu mor si gata dar sa iei sau sa faci o casa e complicat a dracu. Daca nu stai cativa ani pe dincolo sau nu mostenesti de la neamuri una cam greu sa ai.Si din perspectiva mea este ce-a mai complicata parte a vieti.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Dismally):

De ce nu?