| minime3 a întrebat:

Cum faci sa fii un om mai bun? Sa nu mai barfesti, sa nu mai gandesti rau despre altii? De exemplu cand vezi un gras sa nu mai zici "uite-l si pe ala a mancat ca spartul". Dau funda!

7 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Exista o singura solutie, sa devi destept, altfel n-ai cum!

| pufulescu0o a răspuns:

Eu cam inteleg ce vrei sa intrebi!
Cand vezi pe cineva prea... gras, urat, murdar etc, cauta a il observi, pasul unu, si pasul doi sa te gandesti foarte intens cum sa faci sa nu ajungi ca ea / el!

| minime3 explică (pentru TimberWolf):

Banuiesc ca aici nu te referi la a avea studii superioare sau diplome. Cum faci sa fii destept? Acel destep?

| minime3 explică (pentru pufulescu0o):

Ce inseamna asta? Sa te holbezi la el, sa il masori din cap pana in picioare? Daca e urat, nu e vina omului. Cum faci sa nu simti repulsie fata de el, sa nu-l judeci ca e urat? Caci practic asa l-a lasat Dumnezeu. Gras nu l-a lasat oricum.

| pufulescu0o a răspuns (pentru minime3):

Cum faci sa gandesti fara repulsie? Te fortezi.
Te fortezi sa nu ii razi in nas si multumesti lui Dumnezeu ca nu esti ca el. Apoi, daca e vreun drogat sau asa ceva, bagi la cap ce i se intampla lui, ca sa nu ajungi ca el.
Scuze daca imi depasesc competentele, nu am copii si nici nu iau droguri!
stay safe!

| TimberWolf a răspuns (pentru minime3):

''cea mai inalta treapta a inteligentei este sa observi fara sa judeci'' asta iti spune ceva?
Unii se nasc sa barfesc, altii se nasc inteligenti.

| TimberWolf a răspuns (pentru TimberWolf):

*se nasc sa barfeasca.