| AndrewTate7789 a întrebat:

Oare vom depăși mentalitățile acestea bazate pe prejudecati și stereotipuri, ambele sexe sunt discriminate și vreau sa aduc în discuție ca un barbat care vorbește calm, este liniștit, nu știe sa se bată, nu are masina puternica gen BMW m5 sau Audi Rs6 ci doar o skoda sau dacia este considerat un paria, un ratat și un looser ori barbat slab, deja ești discriminat de cei din jurul tău deși respecta femeile, este altruist, are simțul umorului samd, nu zic de mine, eu am devenit misogin văzând atâtea cazuri de femei care sunt interesate doar de ce are barbatul și nu de persoana lui, și o sa dau și un exemplu simplu: Bianca Drăgușanu a spus că "nu ar lua niciodată un barbat cu skoda Octavia" în alta emisiune a spus clar "bărbatul sarac e un barbat prost" sarac adică ce vrea sa zică? Unul care are un job de 5000 de lei, o masina funcțională și sta cu chirie, voi ce credeți?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bianca Drăgușanu - nu e din liga ta

tu fiind unul care "are un job de 5000 de lei, o masina funcțională și sta cu chirie"

| Miruna333 a răspuns:

M-ai pierdut la,, eu am devenit misogin''.
Tu vorbesti de mentalitati bazate pe prejudecati, discriminari si tu spui ca esti misogin? Daca tu esti misogin, inseamna ca esti gay, nu iti plac femeile (nicio problema cu asta)
Fiecare cauta ce isi doreste, daca o iei personal, problema este la tine.
Numai saraciile si oamenii care n-au nimic de oferit se sperie cand vad ca pe o femeie o intereseaza si situatia materiale(dupa cum este normal). Barbatul ala va fi stalpul casei, doar nu o sa depinda barbatul de femeie.
Sincer, cam are dreptate. Barbatul sarac e prost, nu este ambitios, nu vrea sa isi depaseasca situatia si se multumeste cu putin. Gaseste doar scuze si nu doreste sa evolueze.
Cu 5000 lei pe luna si in chirie, poti intretine o familie? Nu.
N-am problema cu ce masina conduce cel de langa mine, insa, nu as putea fi niciodata cu un barbat care produce mai putin decat mine. Vor exista mereu neintelegeri si discutii daca nu este nici macar pe aproape de cat fac eu. Am avut relatie cu un tip cu salariu micut si era super frustrat din cauza banilor. Nu imi mai trebuie, intr-o relatie trebuie sa exista echilibru si din acest punct

| AndrewTate7789 explică (pentru Miruna333):

Vezi aici e diferența dintre femei și bărbați, un barbat judecător poate lua o casierita sau o lucrătoare la mc donalds ceea ce arata ca barbati iubesc femeia pentru ce este nu pentru funcție sau avutii, un barbat nu trebuie sa fie stâlpul casei ca nu mai trăim în 1850 acum e necesar sa fie egalitate ca iubirea sa fie adevărată, sunt și femei care aleg barbati care au suflet bun, sunt iubitori, sunt calmi, liniștiți și nu îi ia pentru avuții.
Eu susțin egalitatea din toate punctele de vedere.

| AndrewTate7789 explică (pentru Miruna333):

Pana la urma în pat nu faci sex cu banii, averile și mașinile ci cu omul, o femeie cu un barbat frumos și tânăr e mult mai satisfăcută sexual decât una cu un mos bătrân dar cu bani.