| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra fumatului in locurile publice?

Răspuns Câştigător
| maria_5001 a răspuns:

Contra...Asta ne transforma pe toti in fumatori pasiv care face mai mult rau

40 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Contra!winking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Contra, tutunul dauneaza grav sanatatii! Nu poti obliga pe cei care nu fumeaza sa inhaleze fumul de la tigarile fumatorilor...

| lia a răspuns:

Am fumat timp de doi ani de zile, stiu cat de greu este sa te abtii. Sunt pro!

cami
| cami a răspuns:

Nu fumez, dar sunt pro. Odata si odata voi deveni si eu fumatoare.

| SweetCandy a răspuns:

Contra

| Pho3nix a răspuns:

Contra.

auran
| auran a răspuns:

Contra, in special in restaurante, locuri de joaca, parcuri...sa se creeze locuri speciale pentru acesti - o cabina cu cos de evacuare...

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@sh0w De iarba presupunhee hee ...eu sunt pro, dar trebuie sa fie o solutie care sa impace si nefumatorii. Chestia e ca un negustor ar face localul mai degraba pentru fumatori decat pentru nefumatori. De ce? Vezi nefumatori in spatiile pentru fumatori, dar invers interdictia devine o problema. Trebuie sa se gaseasca un alt leac pentru fumat daca e sa convinga populatia. Campaniile de pana acum nu sunt asa eficiente.
Si acum, daca societatea a acceptat drogul si am cazut in ispita, va trebui sa ne suporte asa...Pt fumat in locuri publice a aparut tigara electronica dar unora nu le place...mai are de evoluat un pic si va fi okwinking

| Gregory a răspuns:

Salut! Eu zic ca depinde de capacitatea si de locul public respectiv. Sunt nefumator, dar nu vreau sa-i discriminez pe cei care fac acest lucru. Insa totusi ar trebui sa se gandeasca la faptul ca isi fac mult rau pe aceasta cale, si in plus mai si platesc pentru acest lucru. In concluzie eu zic ca ar trebui amenajate niste spatii foarte sigure unde cei nefumatori sa nu fie afectati. Din pacate in locurile nu exista amenajarii s-a demonstrat ca persoanele nefumatoare sunt cele mai afectate pentru ca ele ingereaza cea mai mare cantitate de noxe emise de tigari, lucru care este foarte logic daca stam sa ne gandim bine. Asa ca oamenii buni ganditi-va bine la sanatatea voastra!

| JustMeFlory a răspuns:

Contra! De ce sa fiu nevoita sa suport fumul altuiaa?

| Elly4all a răspuns:

Contra, pentru ca poate dauna celor din jurul tau care nu vor sa fie si ei dependenti de tigari!happy

| Ben. a răspuns:

fara fumat!

| danutza a răspuns:

Contraaaaaaaaaaaaaa!
Spune nu fumatului!
Tutunul dauneaza grav sanatatzi!

| marry a răspuns:

Contra...nu conteaza daca e loc public sa nutongue

| viki a răspuns:

Contra, pentru ca daca ma aflu pe acolo si miros fumul ala de tigara, imi vine sa vomit.big grin

| DoomNEzeu a răspuns:

Contra, dublu contra x 10 big grin

| Swabia a răspuns:

Contra! Imi lacrimeaza ochii de la fumul de tutun, plus ca apoi imi mai si miroase parul urat! happy

| www a răspuns:

Pro.

| mariobros a răspuns:

Fost fumator (mandru de asta), contra, si nu fumatului. este o irosire de mijloace banesti si materiale inutila. doua articole extrem de bine alcatuite, Vali Barbulescu si Razvan Exarhu in rolurile principale, merita citite:
http://www.adevarul.ro/articole/cum-m-am-lasat-de-fumat.html
http://www.adevarul.ro/......nefic.html

| Ruxy a răspuns:

Contra. Nu mi se pare normal ca nefumatorii sa fie nevoiti sa inhaleze fumul de tigara. Si vreau sa spun ca si eu am fumat, de fapt m-am prostit, cam un am, dar niciodata in locuri publice.

| Ruxy a răspuns:

An*, scuze

| cLaudYu a răspuns:

Contra...

| NewFolder a răspuns:

Contra.thumbs down

| abis a răspuns:

Parerea mea este ca cei care doresc sa fumeze trebuie sa fie liberi sa o faca, atat timp cat nu-i obliga pe nefumatori sa le inhaleze fumul. Indiferent daca se afla intr-un spatiu public sau privat.

| margaritar a răspuns:

Contra! Spune nu tutunului

| dudu_4306 a răspuns:

In locurile publice pot fi si copii! Deci nu!

| sh0w a răspuns:

Fumatului de ce?

| sh0w a răspuns:

@crista. fumatul de ce?laughing)

| alexdad16 a răspuns:

Contra fumatului,=unde!