| Catrice a întrebat:

Te afli pe o planeta îndepărtata, a cărei existenta nu e cunoscuta multora. Numele ei este Logres.

Ea e legata de Terra printr-un portal cu ramificații în mai multe zone ale globului. Tu te afli într-una dintre regiuni și descoperi acest portal. De curiozitate, treci prin el și ajungi la poalele unui munte stâncos. La câțiva zeci de metri, zărești o peșteră. În jur nu e nimeni, doar cerul și câmpia intinsa din fata ta. Deasupra ta zboară creaturi misterioase, pe pământ mișună ființe pe care nu le-ai văzut sau despre care credeai ca au dispărut de pe Terra.

Deodată, din spate te saluta un bărbat înalt, cu cap de leu și brațe musculoase terminate cu gheare de felină. Este un Bakemon. Îl întrebi unde ești și cum ai ajuns. Îți explica și ca, odată ajuns aici, posezi o putere magica, pe care o poți alege doar o singura data fără consecințe. Și ca orice om trebuie sa se lupte cu regele tiran al ținutului pentru a-și câștiga dreptul de a-l vizita.

Te conduce un peșteră ca să-ți alegi puterea. În fata ta e un cufăr și după ce îl deschizi, găsești o carte uriașă în care găsești cele 7 magii. 《A-avantaje; D-dezavantaje》

1. Magia vântului. A: Îți dă dreptul sa controlezi aerul, sa devii invizibil, sa fii rapid. D: pierzi rapid controlul, când abuzezi de putere, ramai fără resurse.
2. Magia focului. A: poți controla focul, lumina solara. D: devine repede autonoma (se controlează singura).
3. Magia apei. A: controlezi orice sursa de apa, poți folosi apa în toate stările ei de agregare. D: deshidratarea rapida a posesorului.
4. Magia solului. A: controlează mișcările solului (creează cutremure, cratere etc). D: nu poate controla ce se afla pe acesta (plante sau animale).
5. Magia electricității. A: electricitatea poate fi folosita după bunul plac al posesorului. D: folosirea în exces poate crea posesorului probleme mintale.
6. Magia planetelor. A: control complet al tuturor plantelor existente, magice sau nu. D: după 1h, plantele prind viata și au drept sursa forță vitala a posesorului.
7. Magia creării. A: poți crea orice obiect folosind magie în combinație cu o celula sau atom din corp care se divide, poți modifica structura atomica a corpurilor transformându-le în obiecte din alte elemente. D: în funcție de dimensiunea obiectului, folosirea puterii poate duce la dispariția temporara sau definitiva a acesteia.

Dacă se aleg doua magii, durata de folosire a acestora fără repaus scade de la câteva ore la 4 sau chiar 2. În timpul unui atac poți fi asistat de un Bakemon care îți poate susține magia un timp scurt sau te poate apăra.

Într-un final, după ce îți alegi magia, ești condus în fata regelui, în arena de lupta. Regele este un adversar puternic, care poate controla toate cele 7 magii și cunoaște multe tehnici secrete și care a ieșit învingător în peste 2000 de batalii în cei 384 de ani ai sai. Miza este însăși tronul. Învingi regele și scapi poporul de tirania acestuia.

Ce magie ai alege și cum l-ai înfrunta? Sunt permise și contactele fizice.

117 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Magia crearii. Creez un Death Note si scriu "Bakemon, moarte instanta."

Nu sunt nebun sa merg la 1 vs 1 laughing
In caz ca nu stii, un Death Note este un carnetel unde poti scrie numele oricui iar respectivul o sa moara.

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Știu. rolling on the floor

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Doar ca acel bakemon e ajutorul tău broken heart, regele e dușmanul tău.

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Omg... ce am facut?! laughing
Atunci fac rost de o poza cu numele si fata regelui si scriu numele lui laughing

Sau fac un stergator de memorie ca acela de la Men in Black si sterg memoria regelui. Dupa o sa fiu eu rege iar el garda regala.

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Pai dacă stai în fata lui cum sa nu știi cum arata? laughing Îți dai jumătate din viata și îi afli si numele.

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Vreau sa ii scriu numele inainte sa intru in arena. Nu se poate?
Eu scriu cam incet si urat daca nu am o masuta laughing Mi-e teama sa nu-mi taie capul pana ii scriu eu numele.

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Întrebi un vecin happy

| RainmakerX a răspuns:

Credeam ca intrebarea asta e amuzanta... pana cand ti-am vazut ultimele fundite laughing

Apuca-te de wattpad, stiu ca ti s-a mai zis dar subscriu.

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

E amuzanta, depinde din ce unghi o privești. big grin
Subscriu același răspuns: puștoaice înflăcărate fără număr rolling on the floor
Sau o fi o idee buna și când o să-mi public cărțile o sa scrie ca la altele "Wattpad No1"?!? thinking

| christine99 a răspuns:

Iar ai fumat iarba laughing

| Catrice explică (pentru christine99):

Nu sunt rumegatoare. laughing
Am băut doar apa. big grin

| Catrice explică:

N-o sa primești răspuns rolling on the floor
De Crăciun, fii mai rău...
De când am cont nu am ignorat pe nimeni. În ultima săptămână deja am vreo 10 laughing

| DeathIncarnate a răspuns:

Ba da, îmi răspunde, că mă face lingău asta e parte a II-a.

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Tu știi mai bine cu cine te lingi rolling on the floor
https://media1.tenor.com/....../tenor.gif

| vjr1979 a răspuns:

Prefer sa raman cu picioarele pe Pamant. E si aici o mare putere pe care o poate avea oricine: CREDINTA.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ce reactie normala : uite pe unu cu cap de leu, hai sa-l intreb ce face.
Dupa un minut "pare ok, hai ca ma duc in pestera cu el".
Varianta 8 oricum, uite ce a patit tiranul :
http://m.youtube.com/watch?v=3-d5yU-aQ34
I-au sarit si tehnici si tot din cap.

| Mogiojojo a răspuns:

Voi n-aveti ocupatie, ma' copii.

| Catrice explică (pentru Mogiojojo):

Ne plictisim în vacanță. Nu tu job, nu tu școală...
Asa e perioada dintre crăciun și revelion.