| R0R0 a întrebat:

Unde ati prefera sa traiti?
La tara sau la oras?

Argumentati. big grin

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La tara, departe de aglomeratia si nebunia oraselor. Vreau sa ma scoale cocosul, nu tranvaiul...

91 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu am trait si la tara si la oras happy
Daca ar fi fost sa aleg nu cred ca as putea happy Tot intre ambele m-as situa.
Dar mi-ar place sa traiesc intr-un complex de vile happy care e intre, totusi.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

Pentru replica asta te iert ca ai ochii verzi!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Cu o fata, oriunde ai fi, tot in 'plus' te vei gasi (zicea bunica-mea)! Daca migrantilor le va veni si ideea ta? Vezi? Ai dat-n bara!
Te violeaza si pe tine si fata, in fata ta mai inainte! Mai e satu' ce a fost?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

Acolo nu au nici veceuri in spatele curtii! Cand am fost acolo, fiecare-si facea nevoile pe unde apuca! pe marginea strazii! Doar sa cunosti vreun MAHARAGEA!(maharajah).Nu te lua dupa Mircea Eliade cu MaitreY!

| alexandrualind a răspuns:

La oras pentru ca este o populatie foarte mare si nu este chiar asa de liniste si urat.Tie unde iti place mai mult?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ce e tare? Aduna DATE! Poate pleaca cu tine si va finantez eu?!
Daca am cu ce?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Tu nu esti intarcat? Mai ai nevoie de 'mama?"

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dar Coreea de Nord ce are? Par foarte fericiti acolo! Au si fete si bombe!(se lauda).

| J0B0MAT a răspuns (pentru oprescudorin11):

Du-te tu acolo si aduna ce vrei.winking

| oprescudorin11 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Dar la Koln cum ti-ar place? E mai frumos! Vin jihadistii si te invata carte si pe tine si pe gagica carte! Incepe cu gagica! E frumooosss! Doar de sarbatori, deocamdata!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sunt fete frumoase si acolo! Si nu cu atatea 'fite'! Ca in America! Ele rad si cand esti suparat!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Las Vegas, Los Angeles, New York!

| J0B0MAT a răspuns (pentru oprescudorin11):

Atunci acolo sa te duci neaparat.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns (pentru R0R0):

Nu ți-e clar mai scap și eu de treabă

| oprescudorin11 a răspuns (pentru syd2):

Dar si 'ARTA', fara o pustoaica fraiera pe genunchi, parca nu e arta!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Acum m-as plictisi! Am hotarat! Vreau in Groenlanda! Mai spre nord

| J0B0MAT a răspuns (pentru oprescudorin11):

Bafta sa ajungi acolo!winking

| oprescudorin11 a răspuns (pentru syd2):

Pai atunci, daca vrei arta, cel mai frumos e in Elvetia! Gandeste-te la Hermann Hesse! Lupul de stepa : Steppenwolf! Gandeste-te la cei mai buni interpreti(Dinu Lipatti).La cel mai bun psihiatru :Carl Gustav JUNG!
Ca sa nu zic si de altii!
CG Jung si-a facut singur CASA!sadpovestea chiar el in memorii):mai multe camere, dar esential a fost TURNUL!
Turnul (de fildes) este cel mai important! Acolo te duci ca sa sibiozezi cu divinitatea, cu subconstientul tau! Acolo nu intra nimeni, decat TU!
(nevasta-ti face placinte la subsol).
Nu-mi mai spune de ARTA! Ca-mi schimb obiectivul!
Normal ca ARTA este totul!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Deocamdata am acasa ce as gasi oriunde in lume-cumulat-la mintea si dorintele mele! Chiar mai mult!
Ziceam doar in caz de CATASTROFA inevitabila(daca mai apuc).
Merci de urari!

| RainmakerX a răspuns (pentru R0R0):

Daca esti ca mine atunci da... Daca nu am ce face timp de 30 de minute atunci incep sa fac urat. Nu vad ce as face acolo *evident, asta in cazul in care mutarea nu ar veni la pachet cu niste prieteni, caz in care ar fi okay*

Ce sa faci pe la tara daca nu ai prieteni? Intreb doar.

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Multumesc.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Ne vedem acolo, atunci! rolling on the floor

| syd2 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Cred ca avem despre ce discuta, nusj, tu ai chef?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Cu siguranta!

| oprescudorin11 a răspuns:

Uneori ma intreb : de ce lumea nu mai vrea sa stea unde este?! Sa fie planetele astrologice de vina ca aproape toata lumea sa gandeste sa MIGREZE? Ce v-a apucat? E un semn foarte GRAV! Eu mi-as permite sa intreb, insa invers: ce nu va place acolo unde sunteti? Merci de raspuns anticipat!

| PedoBarbie a răspuns:

Nu contează unde. Important să stau la casă cu curte nu într-o cutie adică apartament.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru syd2):

Cred! dar sa nu fie discutii antiregim(hoti) anti religie si antifemei ( ca sunt si ele dragute si necesare).Dar fara homosexuali, asta-mi repugna! De aia nu-mi plac tarile nordice!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sunt nascuta la tara, dupa casatorie, mi-am urmat sotul la oras. am stat la oras 18 ani si stiu cum este si viata la oras.
Dupa 18 ani, am fost nevoita sa imi cumpar casa la tara datorita motivelor grave de sanatate.
Asa ca, acum am casa mult visata si locuiesc la tara, dar am orasul la 4 km distanta.
O zi buna happy

| R0R0 explică (pentru caramela):

Ma bucur ca esti fericita!'
O zi buna! kiss

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

Cand zici tara, zici munca.
Deci, animale pe langa casa carora trebuie sa le porti de grija.(le dai mancare, cureti sub ele -de obicei asta fac parintii )
Casa trebuie mereu intretinuta, sa fie curata.(nu stii niciodata cand trece o vecina/ vecin pe la tine).

Si sa stii ca si la tara este internet. Poti sa te joci online ce vrei tu