| PaulaPaulayt1 a întrebat:

Bună dimineața la toată lumea, întrebarea mea este, cum ești sigur ca iubești pe cineva dupa ce trece acea faza de îndrăgostire, în care hormonii se joaca prin corp și ai fluturi în stomac?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Cinstit vorbind, din moment ce-i intrebi pe alții, e clar: la tine NU e cazul, nu-l iubești

10 răspunsuri:
| PaulaPaulayt1 explică:

Noi ne înțelegem perfect dar inima nu mai bate asa tare și lucrurile s-au liniștit. Mi-e teama sa nu o dam în amiciție doar ca parca acolo se îndreaptă totul.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca dupa o perioda nu mai simti fluturi in stomac si ti-a trecut indragosteala aia "forte" atunci nu-i dragoste, doar o atractie chimica, animalica, fiindca dragostea advarata nu moare niciodata, putand sa o simti in toata fiinta ta, toata viata, cand esti alaturi de omul pe care-l iubesti din toata inima.

| PaulaPaulayt1 explică (pentru Violleta2022):

Atunci ma întreb când oare voi simți și eu asta? Depinde de vârsta? Eu am 28, oare mai târziu când ma voi mai maturiza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Cand vei intalni barbatul potrivit tie!

| PaulaPaulayt1 explică (pentru Violleta2022):

Ce răspuns înțelept. Probabil cred ca știu ce am de făcut, sa o termin cu relația asta care nu duce nicăieri și sa îmi aștept alesul inimii. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Cu siguranta ceva nu merge in relata actuala, daca tu ai ajuns sa-ti pui asemenea intrebare.
Poti sa te faci libera si sa astepti ca "barbatul destinat tie" sa te gaseasca, sau sa continui sa-l cauti, fiindca fiecare om are perechea lui, pre-destinata.

| PaulaPaulayt1 explică (pentru Violleta2022):

Frumos spus! Mulțumesc Violleta!

| PaulaPaulayt1 explică (pentru Violleta2022):

Dar dacă ești sigura ca l-ai întâlnit dar ți-a scăpat printre degete, atunci ce faci? Adică ce spuneai despre pereche și predestinare. Eu sunt convinsa ca într-o zi îl voi reintalni și vom fi împreună dar sunt fantezii. Trebuie sa fiu realista. Oricum înțeleg un pic, probabil trebuie sa intalnesc pe cineva pe care sa îl pot și admira dar și iubi și respecta. Pentru asta, trebuie sa aibă ceva în cap ca pana acum nu am întâlnit pe nimeni superior mie în cunoaștere. Cei cu care am stat au avut inteligenta intelectuala a unei broaște sa zicem.

| PaulaPaulayt1 explică (pentru PaulaPaulayt1):

Și nu sunt foarte deșteaptă dar un pic de inteligenta am fata de ce e în capul acestui om cu care sunt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Cand il vei intalni, vei sti cu totul ca el este, fiindca simti ca nu poti tarii fara el, ca nu poti manca fara el, ca nu poti sa rezisti 1 zi fara sa nu-l vezi samd.
Alesul tau nu are cum sa-ti scape printre degete, fiindca atractia este prea puternica, iar ce simti pentru el nu vei simti pentru nimeni altcineva.
Trebuie sa intelegi ca-n dragoste nu este nevoie sa fie nimeni superior, ca-n pat si in viata trebuie sa fiti egali, dragostea este cea care se "cantareste" in acest caz.