| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Roxana si am 13 ani.Ma masturbez singura, cu degetul. Mi-a intarziat menstruatia, si vroiam sa va intreb daca exista vreun risc sa raman insarcinata.Sunt foarte speriata, va rog raspundeti-mi cat de curand!(sunt virgina.)

Va multumesc!

68 răspunsuri:
| gogu007 a răspuns:

Nu draga roxana nu ai cum sa ramai insarcinata...pentru ca tu nu ai avut un contact sexual cu un baiat...ca sa poti ramane gravida ...menstruatia la varsta ta mai intarzie, este o chestie normala, pentru ca nu este regulat (la 13 ani)... uite poti vb cu mama ta despre educatzia sexuala...sau daca nu poti intra pe id meu:gepato_007; poate am sa te pot ajuta cu alte raspunsuri la intrebariile tale, sau chiar sfaturi... daca vr intra pe id meu si vb mai multe...pa te pup si ai grija de tine... micutzowinking

| cioko19 a răspuns:

@ cora.de ce ai mintit-o pe fata sad?
nu gemeni sad.tripleti!
laughing)))
Iar acum sa las ironia deoparte si sa raspund la aceasta intrebare splendida.
Nu ai cum sa ramai insarcinata, stai linistita.
Poti ramane insarcinata doar daca ai contact sexual cu un baiat/barbat.
La varsta se mai intampla sa iti vina ciclul neregulat.
happy

| blonda_1282 a răspuns:

rolling on the floor)))))cum sa ramai insarcinata daca te-ai masturbat cu DEGETUL? inainte sa te masturbezi, poate ar fi bine sa te INFORMEZI...

| Letytzy@ a răspuns:

Nu exista niciun risc

| carlita_4462 a răspuns:

Daca sti sa te masturbezi la 13 ani ar trebui si sa stii ca nu poti ramane gravida in felul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca nu e niciun risc.
si nu va mai bateti joc de ea.am aceeasi varsta ca a ei si stiu ca suntem la o varsta delicata la care avem contact pentru prima oara cu sexualitatea. pur si simplu ne-o descoperim.
cat despre partea cu ''invata si lasa masturbatul", crede-ma pe cuvant ca invat bine.si oricum, ce legatura are masturbatul cu scoala? e doar o experienta(prima)prin care iti descoperi sexualitatea.chiar si copii mici o fac, doar ca fara sa o asocieze cu sexul.cred ca am spus tot ce trebuia.

si inca ceva:da, si eu ma masturbez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai cum sa ramai insarcinata daca nu a ejaculat cineva la tine in vagin!
ar trebui sa stii toate lucrurile astea la varsta de 13 ani daca indraznesti sa iti faci degetulbatting eyelashes
si draga mea daca til bagi pana in gat, crede-ma ca nu o sa mai fi virgina oh go on
asa ca lasa-te de obiceiul asta la 13 ani? raised eyebrows
astampara-ti instinctele sexuale tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu va mai bateti joc de ea este inca un copil si trebuie sa invete din propria experienta si eu am 14 ani dar o cred pe cuvant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti baiat si te masturbezi la 13 ani, totul este Ok! De ce n-ar fi valabil si pentru o fata. Hai sa fim seriosi, este foarte normal ca sa existe dorinta si la varsta asta. Problema este ca de la a te masturba pana la a avea o relatie sexuala adevarata, este un pas mare si nu trebuie facut cu ochii inchisi. I-ar chestia cu sa ramai insarcinata este clar, IMPOSIBIL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa ramai insarcinata! ai grija sa te speli pe maini inainte de masturbare. continua asa ca nu e nimic rau in asta si mie imi place sa o fac. te simti super eu ma ating si la sani cand o fac. aaaaaaaaaaaaaaaaaa! e super!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pentru ca trebuie sa ai contact sexual ...si eu ma masturbez dar nu-i nici o fata prin prejurlaughingsa facem sexhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc andreea am 11 ani de cateva luni am inceput sa ma masturbez prima oara o data la o saptamana iar de atuncea am ajuns l a 3 4 ori pe zi.credeti ca exista vre o problema? va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yonutz_2008
si iti expik eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamnee morr aici rolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te masturbez liistita atata vreme ce nu are vreun baiat vreo inplicatie esti in regula

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am mai auzit una
Doamne fereste` asa ceva
copila mea cum sa ramai gravida daca u nu ai intretinut relatii sexuale
daca toate fetele ar ramane insarcinate dupa ce s`ar masturba=]]
aoleuoh go on
of. of

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roxana, Roxi ma numesc Dragos si si eu am 13 ani. Garantat, mai mult ca sigur nu vei ramane insarcinata, stiu ca sfaturile celor mari de pe forum par plictisitoare ca stiu ca u nu te-ai lasat de ceea ce faci si nu te vei lasa. O sa para ciudat ca vine de la mine caci si eu sunt practicant al acestui sport dar mai bin uitate la un ''film'' si calmeaza-te eu asa fac. multa baft!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Roxana :*, imi pare rau sa iti zic, dar ai ramas insarcinata cu propiul deget:laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu ai avut contacte sexuale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru andrea, 11 ani:
sun dana am 12 ani, si cred ca e ok sa te masturbezi, am si eu fete in clasa care o fac asa de des. cum reusesti sa o faci? eu nu prea simt placere daca o fac, numai daca myo face un baiat sau o fata

| Roberta00 a răspuns:

Incearca sa asculti melodia Arssura-roxana sper ca nu o sa fii ca aceasta roxana!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai ramas sigur insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamneelaughingrolling on the floor. fetito doar daca esti extraterestra si cumva iti sare sperma din deget...auzi am citit mai sus...si da este adevarat in deget e sperma uite ia tu intr-o seara un ac si infigetil in deget si masturbeazate.nu te preocupa de sangele care iese e ok.cand ai terminat trebuie sa iti pui o masca sa nu te ineci de valul de sprma ce va veni!winking

| kmytza4u a răspuns:

rolling on the floor dhoamne mah fetito, bagati mintile in cap. ce ai, ai luat-o razna? cum sa ramai gravida:-d?/esti batuta in cap rau de tot...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cea mai mare prostie pe care am auzit-o in viata mea!rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor cum sa ramai insarcinata daca iti bagi degetu in p***a! doamne fereste!rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai radeti bre, nu vedeti ca pentru ea e serios? ce dreku? linisteste ca pana nu -stii tu- nu poti sa faci copii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti insarcinata o sa faci tripleti ai grija laughinglaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poti ramane insarcinata si mai mult cu doi gemeni