| Nustiuhabarnuuam a întrebat:

De cate ori pe an se poate amana menstruatia cu anticonceptionalele prin inceperea unui nou blister in urmatoarea zi dupa terminarea celui vechi (anularea perioadei de pauza de 7 zile)?
In prospect nu se mentioneaza nimic cu privire la repetarea acestei proceduri. Ce efecte secundare pot avea in afara de cele de pe prospect?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Niciodata, fiindca nu este sanatos.

| Nustiuhabarnuuam explică (pentru Violleta2022):

Daca nu era chiar atat de sanatos incat sa nu se poata, mai era trecuta aceasta varianta in prospectul medicamentului?