| anonim_4396 a întrebat:

Funda!:*imi recomnadati sa ma dezvirginez singura cu un ob sau degetul? deoarece imi este rusine ca o sa curga sange prima oara ( am 18 ani)

71 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Broadband a răspuns (pentru donutcenter):

Da dar nu e tot aia cu degetu sau parteneru.e diferenta marewinking

| catablondu a răspuns:

Buna, nu ai nici un motiv sa-ti fie rusine, e ceva absolut normal sa sangereze pentru prima oara. Nu e deloc buna idea ta de a te dezvirgina singura. Gandeste-te mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| suntZeu a răspuns:

Sa iti fie rusine ca curge sange? Eu cand a facut si i-a curs prietenei mele am sters-o cu un servetel si nu s-a intamplat nimic, nu mi-a fost scarba de ea. Apreciez ca ai 18 si esti virgina.O fata mi-a povestit ca odaata din greseala sa dezvirginat cu ob deci daca chiar asta iti doresti ai putea s-o faci.Dar iti sugerez sa mai astepti, va fi mult mai frumos cu un baiat care sa fie langa tine

te pup... ceaowinking

| NoSmile a răspuns:

Buna!
In primul rand daca ai avea 18 ani, ar trebui ca macar sa stii ca desi introduci un obiect in vagin, tot virgina ramai.
Pentru a nu mai fi, trebuie sa ai contact sexual!
Nu ai de ce sa-ti fie rusine. el chiar trebuia sa fie mandru ca te-ai dedicat lui trup si suflet.
Plus ca organismele umane difera, si sunt multe fete carora nu le curge sange la primul act sexual.

Răspuns utilizator avertizat
| briosicabriosel a răspuns:

Aualeeeeu nu fa prostiiiiiii,
Buna, ar fi bine sa nu iti fie rusine, daca ai un partener care te intelege e totul bine, nu ai de ce sa iti fie rusine, in ziua de azi fetele la 12 ani rup totul. Fi mandra de lucul acesta si P.S. ceea ce o sa simti prima oara nicid odata nu o sa mai simti asta, e un sentiment aparte, grija mare

Răspuns utilizator avertizat
| catablondu a răspuns (pentru donutcenter):

Nu trebuie sa iti fie rusine. Puneti altfel problema: Te dezvirginezi in cine stie ce modalitate si incepi o relatie cu un baiat; El isi va pune poate intrebari de genul: Oare cati a mai avut pana la mine? Parerea mea e ca ar fi mult mai bine sa treci peste complexul asta si sa ai o viata normal. Mult success.

Răspuns utilizator avertizat
| catablondu a răspuns (pentru donutcenter):

Nu le curge mult, dar cateva picaturi tot exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand sa iti bagi mintile in cap!
E printre cele mai importante momente din viata ta, iar tu vrei sa te dezvirginezi cu un ob/deget? Ce e cu tine?
Fa asta cu persoana pe care o iubesti, care te iubeste la randul ei, care te cunoaste si e alaturi de tine.
Nu trebuie sa-ti fie rusine ca iti va curge sange. Asta il va face sa se convinga ca tu, intr-adevar ai fost virgina.

Nu strica asta si gandeste-te de enspe mii de ori inainte de a lua o decizie!

| suntZeu a răspuns (pentru donutcenter):

16...si nu prea era sigura pe ea, adica mi-a spus ca daca era altu nu o convingea

| ywar a răspuns (pentru donutcenter):

E un bou care-si descarca c..iele in tine si nu te iubeste nici pe sfert! Daca rade sa se duca dracului!

| h3r a răspuns:

Nu am auzit pe cineva care să râdă la dezvirginare.

| briosicabriosel a răspuns (pentru donutcenter):

Atunci este un partener destul de imatur sa inteleaga... este normal sa iti curga sange, asta e orhanismul nostru, crezi ca pe el nu l-a durut prima oara? poate si lu i-au iesit cateva picaturi de sange, oricum mai mult de 3-4 picaturi nu o sa iti curga, stai linistita

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci la un psiholog, problema asta a ta este semnul unui debut de boala psihica.

| addalecsandra a răspuns (pentru suntZeu):

Deci ea nu prea voia...dar ai convins-o tu?

| TheDarkOfYourDreams a răspuns (pentru Brigaela):

Crazy much? Eu cred ca tu ar trebui sa vizitezi unul. Nu mai fa misto de fată ca te raportez la admin cu tot cu rankul tau.

| 22andreea22 a răspuns:

Toata lumea vad ca ti-a zis ca e normal, sa nu iti fie rusine si lucruri pe care cu siguranta deja le stiai, nu? dar daca nu sangerezi? nu ar fi pacat totusi sa faci lucrul asta de una singura, lasa- i placerea iubitului si satisfactia asta. o sa regreti apoi, nu este obligatoriu sa sangerezi, eu nu am sangerat deloc nici nu m-a durut nimic. nu fa asta, chiar nu vad rostul, fii stapana pe tine, barbatilor nu le e scarba de asta, tot ce conteaza pentru el in momentul acela e ca tu esti acolo, ca e primul caruia i te daruiesti, o sa te placa oricum. nu fi prostuta :* e o idee stupida, uita de ea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca ti=i rusine eu zic ca NU esti pregatita si ca ar trebui sa mai amani cateva luni. Daca te-ai pastrat pana acum ( cea ce un lucru bun, mai ai rabdare putin)
O fata matura NU foloseste asfel de metode de dezvriginare.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
eu zic sa te mai gandesti si sa ii lasi aceasta placere iubitului tau, nu ar fi mai frumos asa? daca tot zici ca ai 18 ani..si nu e rusinos si e ceva natural lasat de la natura ca tu sa arati persoanei iubite ca esti fecioara.
iar daca vrei sa decurgi la acest gest, nimeni nu te opreste, dar ar fi fost decent sa nu postezi asa ceva, nu de altceva dar mai dai idei la copilele de 12-13 ani. eu zic sa te gandesti mai mult si sa iei o decizie inteleapta.
O zi frumoasa sa aihappy

| suntZeu a răspuns (pentru addalecsandra):

Asa cred

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare mai degraba debutul unei manii, posibil a unei schizofrenii cu episoade maniacale, daca fata mai are si alte probleme psihice (si probabil mai are). Nu e de luat in ras, poate fi ceva foarte grav. este o incalcare a unuia dintre instinctele primitive, ceea ce semnifica o problema serioasa.

Răspuns utilizator avertizat
Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru donutcenter):

Sunt medic, stiu ce zic, nu e deloc normala.

Răspuns utilizator avertizat
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Era vorba de sanatatea ta mentala. Aceasta asa-zisa rusine este un semn de suferinta psihica, de anormalitate. De mii de ani femeile isi "ofera" virginitatea ca un fel de tribut pentru o mare iubire. Toti barbatii din toate culturile lumii sunt incantati de acea mica sangerare care insoteste deflorarea. Este un instinct intrat in mostenirea noastra genetica din timpuri preiustorice. faptul ca tu ai o pulsiune impotriva lui este anormal si poate fi semnul unei suferinte psihice (poate fi si rezultatul unei inteligente reduse si a unei educatii extrem de precare, dar asta ramane sa stabileasca psihologul). Esti o femeie care stie sa scrie, sa foloseasca computerul, etc, deci e greu sa te suspectez ca esti capabila de o asemenea prostie, cred mai degraba ca este simptomul unui debut de boala psihica. pana si faptul ca nu vezi asta, ca esti impenetrabila la argumente de bun simt este ingrijorator.
Este alegerea ta daca mergi la psiholog sau nu, dar crede-ma ca e cazul sa o faci.