| anonim_4396 a întrebat:

Funda!:*imi recomnadati sa ma dezvirginez singura cu un ob sau degetul? deoarece imi este rusine ca o sa curga sange prima oara ( am 18 ani)

71 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iubesc a răspuns:

Clar nu, fato gandesti? Ai degeaba 18 ani.

| Nolkyz a răspuns:

Cea mai mare prostie pe care am auzit-o. De ce nu esti multumita cu tine asa cum esti? Si nu este absolut nicio problema daca inca esti virgina. Si pe langa asta, realizezi ca tipul oricum isi va da seama din cauza ca vei fi stramta si fara experienta. Si se vede din start ca nu esti pregatita pentru ceva sexual daca nu esti capabila sa accepti ceva legat de corpul tau si de sexualitate. Si crede-ma, daca o faci o sa iti para rau cand ai sa gasesti tipul potrivit.

| Raiiiisa a răspuns:

"Ba da este nu patesc nimic in legatura cu sanatatea mea daca fac acest lucru".Nu o sa iti afecteze cu nimic sanatatea, dar tu te incapatanezi sa intelegi ca ceea ce vrei tu sa faci nu este deloc normal.Altfel toate femeile s-ar dezvirgina cu ob'uri sau degete.
Cum naiba sa te gandesti asa ceva?!
Sunt unele care patesc asta din cauza unor acceidente si le pare foarte rau,ca nu au avut parte de momentul "dezvirginarii" alaturi de un baiat, iar tu care esti virgina vrei intentionat sa faci asta.
Scuza-ma dar te lauzi ca ai o educatie buna si bursa, dar din gandirea ta nu se vede deloc asta.
Poti sa ai bursa si ce vrei tu, daca nu iti merge mintea si nu stii sa gandesti, le ai degeaba! Si la 18 ani ai tai ar trebui sa gandesti clar altfel, nu ca si una de 11 ani!
Ai ramas virgina degeaba pana la varsta asta, tot la degete o s ate rezumi.Atata poti tu.
Nu te mai lauda cu educatia si ma rog, ce vrei tu, ca te faci mai rau de ras.
Maturizeaza-te!

| TheDarkOfYourDreams a răspuns:

Serios că doar cu persoană o putea face? Poate ca ea vrea sa si-l rupa singura, si-l putea rupe doar facand gimnastica asa ca nu e mare scofala sa se rupa fara un mascul in calduri. Nu ii cad nimanui testiculele jos ca ei i s-a rupt himenul prin orice actiune. Si-l putea rupe cu chibritul in timp ce se masturba, nu trebuie sa devii melodramatica si nesimtita in privinta asta. Daca era lesbiana, mai comentai asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheDarkOfYourDreams):

N-ai înțeles.
Lipsa himenului nu înseamnă că nu mai e virgină.
Dacă a deflorat-o o fată sau un băiat (evident având contact sexual), nu mai e virgină.
Dacă si-a băgat ceva în vagin și și-a rupt himenul, fără să aibă contact sexual de vreun fel înainte, este în continuare virgină.

Sunt nesimțită cu idioatele în special. Am zis că încerc să nu mă iau de nimeni, păi cum dracu' să reziști să nu le spui câteva? Dacă nu ai fi întunecată doar în visele altora, nu numai în logică, ai înțelege.
Melodramatică? Ea este că îi e rușine cu propriul corp de parcă ar fi avut candidoză și nu vrea să vadă prietenul ei secrețiile respective.
Dacă era lesbiană, tot nu mai era virgină, chiar dacă o făcea cu o fată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are un singur sens, ăla secundar a fost dat de cele care nu pot să admită, ori de rușine față de ele înșiși, ori să ascundă de părinți că ele au avut primul contact sexual. De exemplu cum poți numi virgină o tipă care o ia în gură de la tot blocul deodată sau pe rând doar fiindcă ea are himen intact?
Tu ai deformat ideea complet; ești inconsecventă în idei. Tu ai crezut că mă refer la dezivirginare ca la sensul folosit de cele spuse mai sus, că ea nu ar putea singură să își rupă himenul, și că, dacă o face, e de rău pentru băiat.
Ești la fel de empatică și înțelegi la fel de bine o problemă la fel ca doza de cola de lângă minewinking.
Putea să folosească ruperea himenului. Două cuvinte în loc de unul.
Doar că tu eviți ideea principală, rostul întrebării, te iei de un detaliu inutil.
Eu m-am luat de ea cu totul.
La cât de incredibil de idioată e, cred că nu a priceput nimic. Mulți nu știu.

Tuta și idioata de Brigaela? Tuta și idioata de mine?
Ok, pe mine jignește-mă destul, eu nu o să o fac prea tare verbal, eu trec la faptewinking.
Doar pe Brigaela nu, nu ți-e rușine să insulți o persoană cu atâtea cunoștințe medicale, ce lucrează în domeniu și mai dă si sfaturi fără să o plătească nimeni? Știi tu cum sunt mulți medici din România, te seacă de bani pentru ceva prost făcut în general, inclusiv pentru un sfat (și ăla prost).
Când o să ajungi la nivelul ei, mai discutăm. Până atunci spală-i pantofiiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ziceai, că fata știe diferență?
http://i.imgur.com/stnbR49.png

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru donutcenter):

Nu te-am jignit, tocmai asta am spus, ca exista doua categorii de oameni cu aceasta problema: 1 cei prosti si needucati din care consider ca nu faci parte, si 2 cei cu probleme psihice la debut, din care faci parte. Faptul ca nu vezi anormalitatea gandirii tale este un lucriu grav, arata ca problema ta psihica este mai severa decat am apreciat eu la inceput. Asculta-ma, consulta un psiholog sau direct un psihiatru, iti poti salva viata. daca incepi acum sa lupti cu modul asta de gandire, poti duce o viata normala, daca te lasi prada lui, risti sa sfarsesti ca atatea persoane cu inteligenta peste medie, prinse de schizofrenie. Ai varsta, profilul si modul de gandire sugestive.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa-ti fie rusine!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa fii un om special sa poti rade cand vezi un alt om avand probleme.

| lolium a răspuns (pentru Brigaela):

Daca nu tine atat de mult la o membrana nu inseamna ca are vreo problema capul. ramane o enigma pentru mine cum de o femeie are nevoie de asa ceva pentru a se considera mai valoroasa in fata unui barbat. cand e iubire la mijloc, nu mai conteaza. sau cel putin nu ar trebui sa conteze. pun pariu ca sotul tau n-a fost primul in viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lolium):

Ai dreptate legat de membrană. Sunt de acord și mă bucur că există oameni ce gândesc ca mine... superficala de mine!
Doar că Brigaela se referă la problema fetei, la rușinea absurdă pe care o ea față de ea înșiși. Asta nu mai e rușine, e prostie, lipsă de inteligență emoțională, nu e informată în privința băieților deloc.
Poate i se par interesante toate chestia asta, dacă aude cuvântul „penis" sau „ciclu" i se ascut simțurile și parcă ar fi auzit că a rămas gravidă prin aer.
N-am mai auzit pe nimeni care să râdă de sânge în afară de Dumnezeu de nu le lasă pe femei să între în biserică la menstruație, dar nu suntem în basme pls. Biblia a fost scrisă acum nu știu câte milenii.

| Ionut19CT a răspuns:

Dai cu degetuwinking

| geohandmade a răspuns:

Iti recomand ca experienta aceasta sa o traiesti cu partenerul. Eu am fost cu cineva la 20 de ani si sincer acum imi pare rau ca nu am mai asteptat. M-am grabit influentata de altii, nu am asteptat persoana potrivita. Nu trebuie sa iti fie rusine. Iar daca un baiat nu apreciaza faptul ca tu esti virgina, inseamna ca nu te merita.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca tot ce ai zis tu despre cauzele problemei ei e adevarat, dar totusi asta nu inseamna ca e schizofrenica! E o fata timida, probabil crescuta intr-un mediu foarte strict in care subiectul sex nu a fost niciodata dscutat. NU poti nici macar sa gandesti ca cineva are schizofrenia doar pentru ca ii e jena ca va sangera in momentul dezvirginarii. Nici macar psihiatrii cu experienta nu pun astfel de diagnostice...

Aaa...si nu Dumnezeu nu le lasa pe femei sa intre in Biserica, ci oamenii care pe la inceputurile lumii nu stiau ce se intampla cu femeile in perioada menstruatiei si le credeau bolnave si pentru a se feri de ele nu le lasau in Biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Da, face parte dintr-un defect profesional, cred.
Așa e și matușa mea care e tot medic, exagerează din orice.
Nu schizofrenică (e prea mult), n-am admis asta eu, ci că are o problemă. Se vede din reply-urile de la această întrebare. Se crede inteligentă că are bursă? Nu știe să facă diferența dintre cultură (toceală să îi spunem mai pe românește) și inteligența logică.
Vezi bine că ea a spus clar de psiholog, nu psihiatru, ține mai mult de emoțional, ca suferință.
Dacă presupunerea ta ar fi adevărată legat de mediul strict, mi-ar părea tare rău că la 18 ani a ajuns așa. Noroc că are conexiune la net. Noroc că știe că la dezvirginare sângerează.
Nu e vorba de informație... e vorba de a ști ceva despre oamenii ce te înconjoară.
Și eu sunt timidă, timidă am fost de când mă știu și n-am problemele ei.
De ce am făcut legătura cu ciclul menstrual, cu religia și chestii? Pentru că mă întreb atunci cum de nu îi e rușine cu corpul ei, fiind ceva normal! Și poate e ceva fată religioasă, în general ele-s foarte umile crezând că așa fac pe plac „Bunului Dumnezeu... misogin". M-am gândit că atunci nu afișează altora. E normal să nu facă asta, dar nu se plimbă pe stradă în timp ce se deflorează. Iubitul nu e chiar „altul", asta e chiar inevitabil și complet normal.
Și probabil mediul strict de care spui tu a făcut-o să creadă că lucrurile astea fiziologice normale sunt amuzante. Gândește ca un băiat de clasa a patra care abia află. Been there, done that.
Prostia se plătește.
Da, așa e, lumea a fost primitivă, dar uită-te că și-n Biblie există un citat legat de asta. Și, cică Bibila e cuvântul lui Dumnezeu.
Nu-s credincioasă, a propos.
Și chiar se precizează în Biblie, în Levitic, cum femeia este murdară în perioada sorocului (același lucru și despre lăuze), prin urmare nu are ce căuta-n biserici. Vechiul Testament.
Cât despre Brigaela, o vezi postând constant? Să spunem că poate intra la pauze, nu îi e greu să dea un sfat, lucrurile astea-s obișnuite.
Au și medicii viață socială.
Tu ai facultate din câte înțeleg, examene etc, ce faci pe TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Oana! Ne-am luat țeapă toți! :))
Culmea, că eu știu să recunosc trolli.
Fii atentă:
http://www.tpu.ro/......poarta-nu/
http://www.tpu.ro/......-sa-raman/
http://www.tpu.ro/......i-nu-m-am/
http://www.tpu.ro/......-sa-curga/
http://www.tpu.ro/......ana-funda/

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu personal iti recomand un control la cap.

| Eviix a răspuns:

Degetelul.

| TheDarkOfYourDreams a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am mai zis, ea se refera la ruperea himenului doar ca ii zice dezvirginare. si intr-un fel e dezvirginare doar că fizică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheDarkOfYourDreams):

Pentru tine și pentru toți cei ca tine: contactul sexual oral, anal, fingering, masturbare în alte feluri nu e tot fizic? Vorbiti de parcă părțile astea ale corpului nu ar fi ale corpului.
Dacă e vorba de cea psihică, pe logica ta, nu mai ești virgin de când ai început să te masturbezi.
Și, bıtch please, știu și eu le ce s-a referit, nu îmi da lecții de parcă m-am născut ieri...

| figure a răspuns:

Stii... sunt lucruri demodate care nu se demodeaza, de fapt, niciodata.

Virginitatea ta e un lucru special.

Un baiat care te iubeste va aprecia faptul ca va fi primul.

Un baiat care nu te iubeste, va considera un trofeu faptul ca este primul.

Oricum ai lua-o, virginitatea ta e speciala.

Apoi, cand vei acumula experienta, experienta iti va permite sa te bucuri mai mult de sex, sa ai mai usor orgasm, sa iti cunosti corpul, sa stii sa oferi placere, etc.

Prin urmare... iti recomand sa te dezvirginezi cu un baiat special, sau macar cu un baiat care te iubeste sincer, astfel incat sa aprecieze cu adevarat ceea ce ai de oferit.

| RuxandraBianca a răspuns:

Fapte bune, hm?

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din niciun raspuns al ei nu se poate deduce ca are probleme psihice. Faptul ca e timida si probabil neinformata nu inseamna ca e bolnava! Si faptul ca a invatat suficient de mult incat sa obtina o bursa o face mult mai inteligenta decat multi de pe acest site si nu numai. Am avut si eu bursa si stiu cat de greu se obtine
Cat despre ''dna''brigala, da, o vad postand constant. Si imi pare foarte rau pentru tine daca tu consideri ca activitatea de pe TPU e tot aia cu a avea viata sociala. Iar daca viata ta sociala se rezuma la TPU iti recomand tie un psiholog. Cunosc suficienti doctori cu adevarat buni, nu din aia de duzina, care nu au timp de navigat pe net, cu atat mai putin de dat sfaturi pe TPU. Daca ar fi sa merg la un medic nu as alege unul care are timp de TPU si alte cele.
Referitor la mine, in caz ca nu ai observat e august, deci e vacanta si in plus eu sunt studenta. Crezi ca poti compara viata unei studente cu cea a unui medic?

| SarosBogdan a răspuns:

Ai ca ai ziso ba! (Y)

| SarosBogdan a răspuns:

Povestea asta e la vrajeala.
Voi cei TPU chiar credeti? rolling on the floor
Cum sa antrebi ma asa ceva...e ca si cum ai spune, cu care sa fac. Cu stanga/sau/Dreapta. laughing laughing laughing

| ferdin a răspuns:

Nu cred ca este recomandat sa faci cu degetul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Repet: ea a zis de psiholog, nu psihiatru. Vei lucra-n domeniu, presupun, ar fi trebuit să știi.
„o face mult mai inteligenta decat multi de pe acest site si nu numai" - din cunoștințele pe care le am așa e, dar la ea e un caz particular. Nu îi crește nivelul gândirii, ci pe cel al culturii, al sacrificiului, al echilibrării, al luării de decizii. Ea probabil este tipul „tocilarului" (om fără viață socială, care stă numai să învețe, nu știe nimic despre lume, despre o distracție, vezi copiii de la Comanda la mine).
Cât de inteligent să fii să nu știi să minți ca lumea, să te emancipezi de să îți pui numele ăla cu drogurile, să te lauzi că bagi marijuana și să ceri sfaturi să te apuci de fumat?
Uite de-aia pică ce am scris mai sus.
Nu vă mai credeți unici și supradotați intelectual doar pentru note. Bun n-am pretenții de la unul cu media 6, 50 că știu că e doar un șmecheraș fără preocupări prea importante și cam nefolositor omenirii și scolii, dar nu înseamnă că, dacă ai peste 9 ești cu mult mai inteligent. Poți să fii o oaie indoctrinată în familie, fără să cunoști nimic...
Și eu eram la un punct să iau bursa doar că pe vremea mea erau mult mai stricte regulile, aveam medie cu mult mai mare decât ar fi trebuit și pe bune, îți par ieșit din cale afară de inteligentă laughing?
Nu, e o diferență între viața socială reală și aia de pe net care e doar un artificiu.
Ba crede-mă, există timp, depinde și ce anume lucrează. Dacă ar fi chirurg și ar fi prinsă în operații, poate ar fi cum spui tu. Așa, își mai permite.
Am o rudă care e medic și mai mănâncă și ea, mai stă de vorbă cu lumea, mai vede un film seara sau când vine acasă, depinde de program.
Și are nu știu câte cereri de angajare.
Poate așa o fi cum spui. Să văd ce spui când începi facultatea. Dacă o să ai timp să spui!

Totuși nu înțeleg de ce ai mai răspuns, nu e clar că e troll?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil că eu chiar apreciez ceea ce face și nu îmi convine când unul mic se dă mare în fața cuiva care chiar face ceva bun. Ți se pare că am vreun interes?
Bun, m-am prins că ai boală pe Brigaela de o jignești atât. Ține-o pentru tine că și eu am antipatii pentru unul altul, dar nu încep să fac scandal în public doar fiindcă am frustrări.
Alea-s deducții din „consultație". Nici la psiholog nu ți se face un test, o analiză cu vreo aparatură, are loc o conversație cu niște întrebări pe măsură și se dă un diagnostic. Btw, a zis psiholog, nu psihiatru.
Nu cred. Crezi că nu are altă treabă la serviciu, că are ambiții adolescentine? „Se poate da mare" și în fața pacienților, dar nu se dă, ci ajută cu informații.
E drept că mai exagerează uneori, dar aș zice că e un defect profesional. Acum și tu, toți greșim.
Dacă nu ai respect pentru nimeni, poate ai pentru tine... sau ești superior tuturor? Nu ești. Cineva care este, știe să se poarte cu alții.
Păi nu stau să ameninț și/sau să fac pe hatera, mai ales din spatele PC-ului, mi se pare o aberație acum. Dacă am ceva cu cineva și îmi pun în cap să îi fac ceva rău, nu îmi pierd timpul cu bully-ing.
Cât despre identitatea ei, oare staff-ul TPU e la fel de naiv? http://adevarul.ro/......index.html