| anonim_4396 a întrebat:

Colegii mei imi spun tocilara pentru ca am numai 9 si 10. Voi credeti ca sunt?

Răspuns Câştigător
| bluelife a răspuns:

Daca inveti nu inseamna ca esti tocilara lasa-i sa rada ei acum ca tu vei rade mai tarziu cand vei realiza ceva in viata. fundita?big grin

45 răspunsuri:
| Twizzle a răspuns:

Tocilar = persoana care invata pe de rost lectiile si dupa 2-3 zile uita tot.Are doar notele, ca nu ramane cu nimic.
In schimb exista si persoane inteligente, care stiu sa isi planifice timpul si sa isi ordoneze lectiile, sau pur si simplu au o memorie buna si prind repede.
Tu ce zici, in care categorie te incadrezi?

| Luts02 a răspuns:

Nu.Deci sa iti spun ceva:sa le zici colegilor tai ca tocilarii sunt cei care tocesc si nu tin minte lucruri.Probabil sunt invidiosi.Si eu aveam aceeasi problema. Spuneu ca-s tocilara ca sunt preminta si am media 10 dar cu replica asta le-am inchis gura si nu mai spun asta.asa ca nu-ti fa griji si sa nu te schimbi.(ma refer sa nu te schimbi la note). Nu multi pot avea notele astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Tocilara inseamna ca numa inveti in timpul liber. Dar nu esti tocilara ca ai note de 9 si 10.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O super mega tocilara care nu face altceva decat sa stea cu cartea in fata in majoritatea timpului, care nu prea iese din casa si nu cunoaste ce e adevarata distractie? happy parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand ma tem de o latura a mea, nu cer parerea oricui. Daca intr-adevar ti-ar fi rusine cu postura de tocilara nu ai pune astfel de intrebari.
Tu vrei sa auzi ca trebuie sa-i ignori, ca esti fata desteapta si ei sunt niste invidiosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci cred ca te-ai convins pana acum ca sunt invidiosi cei care ti-au pus eticheta asta laughing
dar, oricum, cand iti mai spun ei asa, sa le zici "mai bine tocilar, decat ignorant!"
:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu
din contra poti sa le dai tu peste nas ca nu sunt la fel de inteligenti ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu si eu am 2 de 9 si in rest 10.si pe mine ma faceau tocilara dar nu-i baga in seama si te vor lasa in pace.In plus a fi tocilar e chiar opusul cuvantului a fi destept

| Alina_2047 a răspuns:

Si mie imi zic asa cateodata, dar gandeste-te ca peste ani o sa ajungi sa fii sefa lor.

| aalwayss a răspuns:

Nu, nu esti. Pai si eu am 9 si 10, dar s-au strecurat 2 de 8 pe acolo.In fine. Sper ca nu esti genu`care invata tot timpu` big grin

| Andreiutza_8709 a răspuns:

Nu esti tocilara

ca si eu am tot nu mai 9 si 10
si nu imi spune nimeni asa
nu trebuie sa asculti ce spune altcineva
sunt invidiosi pe tine iti zic eubig grinbig grin
doar te sfatuiesc(funda:*happy

| nr1sweetie a răspuns:

Normal ca nu esti tocilara(din punctul de vedere al notelor)! si eu am tot asa 9 si 10 insa mai multi de 10. mie nu mi s-a zis niciodata ca as fii(eu oricum nu sunt). tocilara esti daca tocesti(adica inveti cuvant cu cuvant ca in carte) sau vorbesti numai despre scoala. tocilar nu inseamna sa fi destept, tocilar inseamna sa tocesti, sa stii atunci pe moment exact cum scrie in carte iar peste 2 saptamani(viitor) sa nu mai stii nimic. Exista si tocilari adevarati care in clasa a 5-a au numai note de 10 iar in a 8-a, a 9-a raman repetenti...Parerea mea e sa nu bagi de seama ce spun ei, si pana la urma, care e treaba lor daca ai fii? Nu sunt ei in masura sa te eticheteze pe tine...in primul rand nici nu e frumos. ignora-i si o sa vezi ca nu o sa iti mai spuna, pentru ca ei iti spun asa ca sa te supere pe tine.Succes in continuare la scoala si nu te lasa intimidata de acei oameni ca nu stiu cum sa le spun:d!

| LoLLyPoopPuuupzzYou a răspuns:

Nu esti doar ca inveti adica si eu am numai de 9 si 10 si copiii nu imi spun ca sunt tocilara doar ca invat bine ast`i asa m-a facut mama

| Alyn_9998 a răspuns:

Normal canu esti... poate inveti dar nu inseamna ca nu te distrezi NU?tongue

| MandL a răspuns:

Nuuu
colegii tai sunt iinvidiosi si prosti.