| Lety20 a întrebat:

Am facut cunostinta cu un barbat mai mare cu 7 ani decat mine. Corespondam de mai bine de un an. Inca nu ne-am vazut in realitate, am convenit sa plec eu la el caci lucreaza peste hotare. Din diferite motive personale si de servici(vizite la medic si tratamente) am tot amanat plecarea. (Bani de bilet, ba mai mult decat costul biletului mi-a trimis).
De la o vreme imi zice mincinoasa, ca am mintit, nici n-am avut de gand sa vin, ca sunt varza, ca de mica am trait mizerie si acum viata mea e o mizerie si eu is o nesimtita si o mizerie.
Am postat un story in Facebook un citat spus de un barbat, intr-o alta limba pe care el n-o cunoaste, s-a suparat. Cica cine e, de ce am pus poza lui.

Ne salutam in fiecare dimineata, toata ziua trebuie sa deschid netul din cand in cand ca-mi trimite flori. La amiaza vb cat are pauza. Seara fara noapte buna sa nu ma pun la somn.
Incepe sa ma deranjeze parca ma sufoc.
Zice ca are intentii serioase dar s-a saturat sa ma astepte. Eu am zis ca e imposibil sa hotarasti ce va fi in viitor doar prin discutii virtuale.
Nu intrebuinteaza cuvinte murdare nici chiar cand e nervos.

Pe de alta parte, discutiile astea lungi cu el m-au scos dintr-o depresie, nici nu stiam ca era depresie, auzeam de asa ceva dar ziceam ca e o prostie.

Acum zice ca isi va gasi in scurt timp o femeie care il merita.

Cum se vedeti voi situatia mea?

69 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns (pentru Lety20):

Are 2 copii din 2 căsnicii?

| Lety20 explică (pentru anonimuIl):

Copiii unul e mare are familia lui, altul traieste cu mama e mare.

Nu trageam atentie dar deja nu-mi pare normal ca accentuiaza ca eu trebuie sa ma rog la Sf Maria ca mi-a scos in cale pe dansul. Ca eu nu sunt o femeie razbatatoare in viata, ca in loc sa plec in strainatate sa fac un viitor copilului am stat in tara. Si nu vrea sa inteleaga ca eu is mama si n-am vrut sa-mi las copilul de mic dar nici n-am avut cu cine, sotul era un alcoolic intretinut de mine, salariul lui era al lui.
Eu am 2 profesii, studii superioare de licenta, am un salariu bun fata de muncitorii simpli. (Nu este foarte mare insa i-mi ajunge mie si copilului si sa mai pun de o parte). Nu ma laud, nuuu, dar mentionez asta pentru ca el se aprinde cand zic de studii, asta pentru ca el nu le are.

| anonimuIl a răspuns (pentru Lety20):

Caută altul de vârsta 50 - 55 de ani.

| IarsiIar a răspuns:

Vad ca vrea sa te duca pentru un bordel ilegal.
Vede ca esti evaziva si insista. Te va convinge in final. Ori cu vorba buna, ori cu amenintari.
Daca nu vrei sa muncesti ca pr0st1tuata (nu ma lasa TPU sa scriu corect) si sa-i faci lui rost de bani, fii hotarata si rupe relatia acum. Daca te ameninta, reclama-l la politie.

| Lety20 explică (pentru anonimuIl):

Eu 40, el 47. Fata 20, traieste cu viitorul sot. Degraba e nunta

| mihai69 a răspuns:

Situația ta o văd foarte ambiguă.
În locul tău i-aș restitui banii (chit că nu zice că i-ar mai vrea - dar așa e corect) și apoi ADIO! și block peste tot. Omul nu cred că are toate țiglele pe casă.
E drept, te-o fi ajutat el la greu, dar așa cum se vede acum - nu pare să fie Fwt Frumosul potrivit pentru tine. Mai ales că nu l-ai cunoscut în realitate vreodată, mai ales că ar trebui să pleci TU la el în altă țară. Nu prea miroase a bine, chiar dacă ar fi totul real.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lety20):

Să nu crezi că din iubire pentru tine a așteptat ăla 1 an după tine la 47 de ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Este roman?
ce invarte prin strainataturi si de ce nu poate veni acasa?

| RAY a răspuns (pentru Lety20):

E viata ta, nu-mi pasa, eu vorbeam din experienta mea, foarte rar doi care au avut cv la distanta sau și văzut real și au format ceva, dat tu dai detalii multe ceea ce trebuia sa scrii în întrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lety20):

Caută altul că nu e bun ăla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lety20):

Și vrei ca noi să-ți reaprindem dorința? laughing
Ți ai răspuns singura la toate întrebările. Dorința nu mai e, asa ca nu te mai duce.

"Incercam sa ma pun in locul lui, ca m-a asteptat si eu inca n-am plecat la el. Dar deja ma deranjeaza, cam exagereaza."
E o sa te pui in locul unui om, dar nu și in cazul ăsa. Pe acest om nu îl cunoasteti, nu știți ce interese are, DE CE va cheamă la el in străinătate. Sa vina el sa va ia! Dacă tot e asa serios și are bani de v a trimis triplu. Trebuia sa vina el! Măcar asa părea puțin mai real. laughing
Orice om dacă chiar era atât de interesat își lua liber 2/3 zile in care sa comunicați fata in fata.

Sa va mai zic ceva, poate pare ca exagerez.
Dar multe cazuri de crimă si omor hărtuire, asa încep.

| Lety20 explică (pentru anonim_4396):

Inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lety20):

Îmi pare rău pentru experiențele nasoale cu bărbații. Eu sunt tânăra, am 20 și puțin, dar cu toate astea am trecut prin multe și îmi e teamă pentru dumneavoastră. Am trăit singura in strainate 2 ani, am învățat, am muncit, am fost cuplata cu câte un baiat 1an jumate și va spun, oamenii nebuni exista! Am fost abuzată psihic in primul rând, dar și fizic. Și va zic, nu e normal ce se întâmpla intre voi, nu e un drum care duce spre bine.
Ce ma șochează este faptul ca, cu toate ca aveți experiența rea cu fostul soț, IN CONTINUARE sunteți atrasa de niște bărbați dubioși.
Nu vreti pe cineva liniștit? Căruia sa ii cunoasteti imediat familia, SA L VEDEȚI LA FAȚĂ imediat maine de ex, sa va intalniti prin oraș la plimbări, sa va cunoasteti ca doi OAMENI NORMALI.
Aveți copil mare, mai mare decât mine. Dacă as auzi o pe maica mea de asa ceva și ea ar insista, aș imobiliza-o eu. Nu contează cum!
Dar mama mea e împreuna cu tata de la 17 ani, au o căsnicie de câteva decenii. Nu i am auzit vreodată sa se certe, sa fie triști. V am spus asta sa știți in ce mediu am trăit eu, cuminte.
Tata are 49 de ani exact ca domnul de mai jos cu nume e"anonimull".
Iar acest personaj, anonimul, vă scrie dumneavoastră sfaturi, dar adauga și MULTE propoziții in care spune citez. " primesc sute de mesaje de la femei, NU eu am dat eu mesaje femeilor"
Domnul pe lângă sfaturi, cred ca vrea sa se etaleze. laughing
Un bărbat dorit de femei se vede prin inteligenta sa și prin tăcere! Nu ăla care deschide gura primul spunând ceva despre el și cât de dorit e. Omul dorit nu spune cât e de dorit, e suficient pentru el ca se simte și e dorit oricum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un bărbat dorit de femei se vede prin inteligenta sa și prin tăcere! Nu ăla care deschide gura primul spunând ceva DESPRE el și cât de dorit e. Omul dorit nu spune cât e de dorit, e suficient pentru el ca se simte și e dorit oricum!
Sa spui asta despre tine, înseamnă ca nu ești destul de ocupat și de dorit, cât mai simți NEVOIA sa te AFIRMI.
Domnule anonim de 48 de ani, in fiecare mesaj trimis lui Lety țineți mortiș sa i repetați ca: va cauta SUTE de femei. E penibil de a dreptul! Sunteți penibil pentru ce spuneti! Mai ales pentru vârsta dumitale.
Înțeleg ca unui puști de 20 de ani ii creste STIMA de sine dacă spune toate astea, pentru el e o realizare sa deschidă gura sa vorbească despre el.
Tata are 49, eu am 20 și puțin. E împreuna cu mama de când avea ea 17 și el 20, de mici adică. Maică mea e gagică și vorbim ca fetele. Primeste mesaje de la mulți bărbați, care mai de care se etalează, de toate tipologiile. Cei mai mulți sunt din categoria dumitale și a domnului din străinătate cărora DACĂ NU LE RĂSPUNZI la acel "buna" măcar FAC CA NEBUNII. Toți bineinteles primesc block, șters, ignor etc. l1bagii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citește ce am scris mai înainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate că pierd vremea aici pentru toți proștii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O să modific ce am scris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O să șterg ce am scris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu mă mai oboseam să scriu pentru asta de 40 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să mai crești și tu și după aia să dai sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Breee! Nu ma interesează UNDE ai primit milioanele de mesaje!
Ajuți femeia cu un sfat sau te lăfăi pe aici cu SUTELE DE FEMEI ÎNFOCATE DUPĂ TINE?
Nu ne interesează cine îți dă matale comentarii, câte comentarii ai, cum arați tu și familia ta! Îți expui familia prea ușor pe internet! Aici pe TPU in fata unor ANONIMI. Nu ne interesează linkurile tale in care ne arați familia ta!
Nu ne interesează nimic din viața ta.
Aici este TPU și aici ai venit sa ajuti/sfătuiești o femeie. Nu sa ne arăți ce ai tu, ca și noi avem! Îți expui familia mult prea mult!
Vezi ți de familia ta acolo! Îți pierzi timpul scriindu ne noua multe mesaje, linkuri etc. Du te și drăgălește ți nevasta și lasa explicatiile fără sens de aici.
Nu credeam ca ești singur (single), nu credeam nimic despre tine! Ca nu ma interesează!
Hahaha, acum vad ca mi zici mie : " Vezi că nevasta mea a primit peste 2000 de mesaje de la bărbați, inclusiv - EVREI - cu care discuta în limba lor. "
Asa și? Toată lumea primește mesaje, sute, mii, milioane. Nu ne interesează cat de căutați sunteți sau ce experimente faceti.
Sunteți ca un adolescent vesel ca i căutat, eu am înțeles asta. Dar vi se pare wow ca sunteți mesajuiți de atâția oameni pe site uri de matrimoniale?
Pai, pe matrimoniale asta se face, cu asta se ocupa! Mii de oameni stau acolo, fie serioși, dar și mulți disperați. Nu e un loc tocmai bun de laudă! Dacă primeai pe Facebook unde ai identitate reala, mai ziceam! Dar nici asa, nu ne interesează cât de căutati sunteți. Acolo nu e "loc de întâlniri pentru adulti" unde cauți distracție la vârsta mijlocie in 2, 3, 4. laughing sa va diversificați.
Bre, dacă ai sti cum arat, ti ar cădea dinții! Hahah
Zi buna și gânduri curate! laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma doare la banană pe mine, bre tataie, de costumul tău! Așa ii ziceau și ăia mamei s o atragă: am bani, am costum, lucrez in multe tari, te plimb.
Tataie, generația mea e mai deșteaptă decât a ta!
Nu mai merge cu libidinosenii din astea!
Degeaba scrii aici ca stai la costum, nu costumul contează! CI GÂNDIREA CARE A TA LASĂ DE DORIT. Numai femei ușoare si proaste (scuză-mă) ar pune botul la asemenea comportament si gândire ca a ta! Doar categoria aia de femei accepta gândirea ta.

Ceau ca ma doare capul!

| ionur a răspuns:

Nu o vad bine. Da oricum vei face de capul tău orice ași spune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa cum ai descris-o, nu văd nimic deosebit și special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O să șterg ce am scris că nu e important.

| kGeorge a răspuns:

Metoda Lover Boy

| Momentan a răspuns:

Tu de ce ai luat banii, iar acum te superi la ce spune?
Îl chemai pe el la tine să stea câteva zile la hotel dacă nu erai hotărâtă, nu acceptai banii lui.

| Lety20 explică (pentru Momentan):

Am zis sa vina dar n-a putut din cauza carantinei apoi a serviciului.
Banii i-am primit acum o luna fiindcă a insistat mult.

| szmotovio a răspuns (pentru RAY):

De unde stii ca juca teatru?
Da-mi voie sa te anunt ca si barbatii sunt porci, nu doar femeile (scroafe).
Nu iti varsa frustrarile dand sfaturi.

| szmotovio a răspuns:

Nu e ok ca te sufoca.nu are "drepturi" asupra ta.nu esti un obiect.
Nu risca sa pleci la el.sa vina el la tine si daca e ok..mergi mai departe cu el.