| Lety20 a întrebat:

Am facut cunostinta cu un barbat mai mare cu 7 ani decat mine. Corespondam de mai bine de un an. Inca nu ne-am vazut in realitate, am convenit sa plec eu la el caci lucreaza peste hotare. Din diferite motive personale si de servici(vizite la medic si tratamente) am tot amanat plecarea. (Bani de bilet, ba mai mult decat costul biletului mi-a trimis).
De la o vreme imi zice mincinoasa, ca am mintit, nici n-am avut de gand sa vin, ca sunt varza, ca de mica am trait mizerie si acum viata mea e o mizerie si eu is o nesimtita si o mizerie.
Am postat un story in Facebook un citat spus de un barbat, intr-o alta limba pe care el n-o cunoaste, s-a suparat. Cica cine e, de ce am pus poza lui.

Ne salutam in fiecare dimineata, toata ziua trebuie sa deschid netul din cand in cand ca-mi trimite flori. La amiaza vb cat are pauza. Seara fara noapte buna sa nu ma pun la somn.
Incepe sa ma deranjeze parca ma sufoc.
Zice ca are intentii serioase dar s-a saturat sa ma astepte. Eu am zis ca e imposibil sa hotarasti ce va fi in viitor doar prin discutii virtuale.
Nu intrebuinteaza cuvinte murdare nici chiar cand e nervos.

Pe de alta parte, discutiile astea lungi cu el m-au scos dintr-o depresie, nici nu stiam ca era depresie, auzeam de asa ceva dar ziceam ca e o prostie.

Acum zice ca isi va gasi in scurt timp o femeie care il merita.

Cum se vedeti voi situatia mea?

69 răspunsuri:
| Momentan a răspuns (pentru Lety20):

Trimite-i înapoi banii.

| RAY a răspuns (pentru szmotovio):

Se pare ca nu mi ai văzut răspunsurile, eu sunt neutru în gândire, eu am explicat din punct de vedere al experientei și a ceea ce am constatat eu, foarte rar cupluri sa se vadă real, ma refer la ambele sexe

| relian a răspuns (pentru Lety20):

Ok scuze, asa este nu ma uitai bine, am trecut asa pe deasupra laughing recunosc, am gresit, chiar ma si gindeam sa stai asa la vorbe atita timp.

In cazul asta e ok, cineva de afara care sta dupa cineva chiar si 1 an,ce vreau sa zic este ca daca ala zice ca te place si vrea sa va vedeti este ok.
Nu e asa ce zic unia pe aici te duce la perodus bla bla,aia habar nu stiu cei in afara,vorbesc in necunostinta de cauza.
Las ca va vedeti,o sa fie ok,adica eu,parerea mea este ca nu ai de ce sa iti faci probleme,stie cineva unde mergi,ala stie ca stiu si altii, pl; us zici ca tia mai trimis bani, plus bilet de avion, deci aia care se ocupa de rahaturi nu fac chestii de genul asta, deci omu este la vedere laughing
Singura chestie o sa fie daca o sa va placeti cand va vedeti, in rest nu vad probleme.
Ca este mai mare cu 7 ani ca tine,aia nu conteaza,eu asa zic,conteaza cum arata un om nu citi ani are si cum se poarta.
Bineinteles trebuie sa va potriviti si in pat laughing deci parerea mea este sa incerci,nu ai ce pierde.
Ca iesi cu altul de linga tine, ca o sa iesi cu asta, tot aia este, poate sa fie bine, poate sa nu va potriviti in ambele situatii, deci p[ina nu incerci nu ai de unde stii cum era cu X sau cu Y.
Bafta si sper sa fiti ok.

| relian a răspuns:

Inca ceva.Am vazut nu prea iti plac chestiile alea,pupat dimineata,seara la culcare etc laughing Aia nu inseamna ca e gelos,cunosc oamenii asa mai mamosi,asa le zic oamenii,de astia care tot timpul trebuie sa zici buna dim,sau noapte buna,daca cumva sari,deja se suprata,iti zice laughing dar is normali,am avut si eu o tipa asa odata.

Tu esti ca si mine,sun,sau zic ceva atunci cand simt laughing o sun pe mama de exemplu odata la luna. Unia vai ce fel de om esti,eu o sun zilnic laughing da ce sa vorbesc zilnic frate,deci unia is cam exagerati cu chestiile astea,dar is normali.

Am fost odata in Franta,vai de capu meu laughing aia se pupa,deci se pupa asa de cate opri se intilnesc,pe strada,oriunde,deci ca amici,prieteni,asa ceva nu am mai vazut nicaeri laughing zic cei frate aici,dar na asa e la aia,asa is invatati.
Deci faptul ca ala sa suprat ca nu i-ai zis tu noapte buna,asta e,las cai trece,dar aia nu inseamna cai gelos,inseamna ca e de asta care is exteriorizeaza sentimetele cit poate de mult.
Ca aia pe Facebook toata ziua se pupa,se perie unu pe altul,vai ce frumoasa esti,vai ce mai stiu eu bine ai facit,vai ce copil frumos ai,desi ala e nou nascut si nu vad ce frumusete ar putea fi laughing asa sunt uni oamenii, le plac chestiile astea, dar tu te faci ca ploua, nu te schimbi tu ca e careva altfel.
Chestia asta nu-i ceva peste care sa nu poti trece.

Deci situatia ta, este ca trebuie sa te vezi, daca o lungesti peste 1 an cum am zis deja devine plictisitoare chestia,nu doar pentru el si pentru tine si pentru oricine.
Nu poti so duci asa mult timp pe net,deci cred ca e cazul sa va vededti,altfel no sa fie mai bine,deja a si inceput sa scirtie laughing asta prt ca a trecut timp destul de stat la povesti,e timpul sa trecedti la urmatoarea etapa,sau era deja timpul.
Este alegerea ta,faci cum crezi.
Ce zice ala casi gaseste alta daca o lalai,zic ie si omu,exact asa cum tu zici ca te sufoci,desi la inceput nu era asa deloc laughing la inceput nu te sufocai,iti placea.

Cum am zis toate merg bine pana la un timp, apoi urmeaza pasul urmator, de o lungesti bine nu e.
Omu se pare este ok, tu ai zis nici daca e nervos nu vorbeste urat, murdar, deci e respectuos.
Ok numai bine si vezi ce faci.

| Emma30555 a răspuns:

Da i banii inapoi si incheie cu el povestea. Daca el te sufoca acum cand nici nu e cu tine, cand veti fi impreuna nu vei sti cum sa mai scapi. Te controleaza prea mult si ar fi o mare prostie sa te duci la un tip necunoscut sa ce? Poate nu ti place deloc. Ce fel de barbat e el daca isi imagineaza ca e intr o relatie cu tine si pretinde relatie cand nu v ati vazut odata in real ca sa nu mai zic ca nu v ati sarutat, nu va cunoasteti. E o prostie din partea amandorura

| Lety20 explică (pentru relian):

Multumesc pentru sfaturi.
Nu i-am raspuns o zi. ce de-a mesaje. Ce faci. cum esti. Bla bla
Zic, is ok, poate tu poti sa-ti gasesti alta, esti mai harnic in cautari, eu mai greu.
Zice: nu nu, ca te astept?‍♀️

Pa ai zis ca te-ai saturat!

Da, am zis ca-mi era ciuda!

Si da, stiu si rude si prietenii lui. Zice ca ei îl tot întreabă unde is și el nu știe ce sa le spună.

| AliGab a răspuns:

Cred ca este cazul sa il lasi pe om sa isi vada de ale sale. Eventual, daca ai posibilitatea, sa ii trimiti banii inapoi

| AliGab a răspuns (pentru Lety20):

Fii serioasa... fugi de astia cat te tin picioarele. M-am maritat eu cu unul din asta, care m-a acuzat ca am avut o relatie cu un manager care a semnat o instiintare oficiala de la o firma de asigurari. M-a adus in pragul disperarii in primul an de casnicie ca nici acum nu imi pot reveni...numai cand aud o critica de la el reactionez ca o nebuna.
Crede-ma, viata este extrem de grea cu asemenea specimene. Sfatul meu este sa iti vezi de viata ta

| julOG a răspuns (pentru Lety20):

Ce s-a întâmplat cu tine, Lety? După tot acest timp. Sper că ești bine